Yurt Dışındaki Üniversitelerden Kabuller Gelmeye Başladı!

Üniversite Başarımız -2023

Her sene olduğu gibi yine bu yıl da 12. sınıf öğrencilerimiz, 5 yıllık emeklerinin karşılığını yurt dışında çok prestiji üniversitelerden aldıkları kabullerle almaya başladı. İlerleyen günlerde bu liste güncellenecek, öğrenciler üniversiteler arasında seçimlerini yapacaklar. Mezuniyetlerinin ardından yazın da Galatasaray Üniversitesi iç sınavı ve YKS  sınavlarındaki güzel sonuçları kutlayacaklar. 

 

‘Üniversiteye Doğru” Projemiz: Bireysel ve Kişiselleştirilmiş Bir Proje

“Üniversiteye Doğru” projemiz kapsamında, kişisel ve uzman projelerinin eşlik ettiği 5 yıllık bir okul eğitiminin ardından, öğrencilerimiz yollarını çizdiler ve şimdi, hedeflerine adım adım yaklaşıyorlar.

Rehberlik Servisinin, Hazırlık sınıfından, 12. sınıfın sonuna kadar yürüttüğü “Üniversiteye Doğru” projemize, bireysel bir takip sistemi de eşlik etti. Böylelikle, öğrencilerimiz kendilerini daha iyi tanımayı ve geleceklerini planlamayı öğrendiler.

Rehberlik derslerinde gerçekleştirilen testler ve anketler, öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına yardımcı oldu. Kişilik yapılarını, öğrenme stillerini, dikkat düzeylerini ve ilgi duydukları alanları keşfettiler.

Yurt Dışı ve Yurt İçi Üniversite Tanıtım Fuarları, Meslek Tanıtımları, Mezunlarımızla Buluşmalar ve Atölye Çalışmaları…

Öğrencilerimiz, 5 yıl boyunca, yurt dışı üniversite tanıtım etkinlikleri, meslek tanıtımları, yurt içi üniversite tanıtım fuarları ve mezunlarla buluşmalar gibi etkinlikler sayesinde, üniversiteye dair tüm seçenekler hakkında bilgi topladılar. Ve artık, onlar için, seçtikleri üniversitede başarılarının keyfini çıkarma vakti yaklaşıyor.

Tüm öğrencilerimize üniversite hayatlarında ve kişisel yaşamlarında başarılar diliyoruz. YKS ve Galatasaray Üniversitesi sınavlarına girecek olanların şansı bol olsun.

Saint Benoît Lisesinin eğitim kadrosu, onlarla gurur duyuyor. 

Tebrikler!

2023 Mezunları Fransa Kabulleri

X