Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

La Galerie

2014 yılında Saint Benoît Lisesi'nin sergi alanı La Galerie'nin açılışı yapıldı.

Ana bahçeye açılan La Galerie herşeyden önce çok dilli, disiplinler arası proje eğitimlerinin sunulduğu bir araç olarak düşünülmüştür, öğrenciler burada çalışmalarını akranlarına, öğretmenlerine ve velilerine sunarlar. “Projelerin mimarı” olan öğrencilerin çalışmaları sergi açılışlarının ardından da devam etmektedir, sınıflar sergiyi ziyarete gelirler ve öğretmenleriyle bu mekanda eğitsel çalışmalar yaparlar.

Duyarlılık, akılcılık, bilim kavramlarının geliştirilmesini sağlayan bu mekan ile lisemiz, öğrencilere günlük hayatlarında da Sanat ve Kültür ile iç içe olabilecekleri bir imkan sunar.

Öğretim yılı boyunca, Fen bilimleri festivali, matematik haftası, frankofoni festivali, türk dili ve edebiyatı festivali ve sanat haftası gibi etkinliklere birçok kez yer verildi.

Teknik bilgiler :

    • 2 kat – yükseklik : 2m45 zemin kat, 2m30 1. kat
    • Alan : 135m² zemin kat, 90m² 1. kat
  • Ray tipi spot, masif parke
  • 3 focal hoparlör, 2 HF mikrofon, klima
  • Resimler için 1 duvar

 

X