Gelenekle Güçlenen Çağdaş Eğitim

"Geleceğin Lisesi’nde Bireysel ve Kişiye Özel Eğitim Süreci"

Biz gençlerimiz için varız… Onlar da bizimle büyüyerek, yarınlarına en iyi şekilde hazırlanmayı seçiyorlar. Saint Benoît, 240 yıllık saygın eğitim kurumu kimliğiyle "Karaköy’deki Büyük Okul" olarak tanınıyor. Ancak "büyük" sadece mekânın genişliği anlamını taşımıyor bu liseyi seçenlerin zihninde…

Saint Benoît gerçekten de “Büyük” !
Tarihi ve bugünüyle büyük…
Eğitim hedefleriyle zengin…
İstanbul ve Türkiye’nin üstün nitelikli eğitim kurumlarından biri…

Lisemizin, Türk gençliğine eğitim hizmeti, 5 yıl önce Fransız Devleti’nin saygın “FrancEducation” markasıyla resmi olarak tanındı. Bu marka, kendi Milli Eğitim programları çerçevesinde Fransız dilinin ve kültürünün yayılmasını sağlayan yabancı okullara verilen ve dili öğretmede mükemmellik derecesine ulaşmış kurumları onurlandıran bir ünvan.

Saint Benoît Lisesi köklü kültür mirası ve çağdaş eğitim hedefleriyle yarının aydınlık Türkiye’sinin gençlerini yetiştirir…

Saint Benoît Eğitim Kurumu tam 240 yıldır koruduğu değerler ve benimsemiş olduğu eğitim anlayışıyla :

  • Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin İlkelerine bağlı,
  • Ülkesini seven, ulusundan ve geçmişinden gurur duyan,
  • Yaşadıkları dünyanın evrensel boyutunu yakalayabilecek nitelikte,
  • Duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde

Türk gençlerinin yetişmesine yönelik eğitim ve öğretim hizmetini sürdürmektedir. 1964 yılında Lisenin bir müdürünün ifade ettiği gibi :
Bu okul, köklerini görkemli ve saygın bir geçmişin derinliklerine indiren bir ağaç olmuştur. Günümüzün öğrencileri, bu ağacın özsuyu ile beslenen genç filizlerdir.
İşte lisemiz bugün de aynı amaçla, yarının seçkin insanlarının eğitimine katkıda bulunarak, modern Türkiye’ye en iyi şekilde hizmet etmeye devam etmektedir.

X