Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Yeni Teknolojilerle Sürekli Gelişim

Saint Benoȋt Lisesi’nde yeni teknolojilerle sürekli gelişim, eğitim anlayışımızın, öğretmen ve öğrencilerimizin en önemli amaçlarından biridir. Dijital çalışma alanımızda öğretmenlerin ve öğrencilerin hizmetine sunulan tüm dijital hizmetler bir araya toplanır :

  • pedagojik : Öğrenci ve öğretmenlerin ortak kullanımı için saklama ve çalışma alanları, ortak araçlar, bloglar, forumlar, sanal sınıf, dijital sınıf…
  • okul hayatına destek : notlar, devamsızlıklar, ders programları, ajanda…
  • iletişim : mesaj servisi, personel ve ailelerle ilgili bilgiler, görüntülü  konferans…

Lise bu yeni eğitim araçları için dijital metodolojik bir kapsamda kendi kimliğini oluşturur. Dijital Çalışma Alanımız öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin Saint Benoit Lisesi’ndeki dijital hizmetlere ve kaynaklara erişmelerine olanak sağlayan global bir araçtır.

Amaçlar

Okulumuzda yıllardır yürütülmekte olan Dijital Okul Çantası Projesi ile tüm öğrencilerimize kendi bireysel bilgisayarlarında kendi istedikleri kaynaklar ve belgelerle çalışma olanağı sağlandı. BYOD (Kendi cihazını getir) sistemi sayesinde öğrencilerimiz kendi tabletleriyle eğitim hayatlarında da başarılı projelere imza atmaya başladılar.

Öğretmenlerimiz ders planlarını hazırlarken dijital araçlarla zenginleştirilmiş şekilde hazırlıyor ve her öğrenci cihazından öğretmenin paylaştığı dokümana erişebiliyor. Öğrenciler sanal sınıflar sayesinde nerede olursa olsun dersi takip edebiliyorlar.

Kazanımlar

  • Öğrenciler kendi öğrenim süreçlerinde daha etkin rol alırlar.

Dijital çalışma alanının kullanımı ile öğretmenler öğrencilerin gelişimini uzaktan takip edebiliyor, ihtiyaçlarını öğrenebiliyor ve ne yapmaları gerektiği konusunda onlarla iletişime geçebiliyorlar.

  • Her öğrenme stiline sahip öğrenci için uygun öğrenme etkinlikleri yapılır.
  • Öğrenciler zamandan kazanarak daha verimli çalışırlar.
  • Dersler daha çeşitli ve kaliteli hale gelir.
  • Öğrenciler zaman ve mekan sınırlaması olmadan rahatlıkla çalışabilirler.
  • Öğrencilerin yaratıcılıklarını ve motivasyonlarını artıracak pek çok dijital araç eğitim ortamına katılır.

Uygulamalar

Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi – DAGK

Okulumuz bünyesinde dijital çalışmaları yürüten büyük bir ekiple birlikte çalışılarak her ay etkinlikler düzenleniyor  ve birebir destek çalışmalarıyla yeni teknolojiler eğitime entegre ediliyor. Aylık düzenlenen Café TICE (Bilgi ve İletişim Teknolojileri Buluşma Toplantısı) ile meslektaşlarımıza çeşitli eğitimler veriliyor. Tüm öğretmenlerimiz profesyonel gelişim için  birbirlerinden öğrenmeye devam ediyorlar.

Saint Benoît Lisesi Uluslararası Dijital Bahar Konferansı

Dijital Bahar Konferansı, meslektaşlarımızla, lisemizin çalışmalarını paylaşmak amacıyla hayata geçirildi. Gerçekleştiği günden bu yana hızla büyüyen 18 farklı ülkenin temsil edildiği bu organizasyon dünyanın her yerinden 500 öğretmen katılımıyla gerçekleşti.

Saint Benoît Dijital Liderleri Kulübü

Bu kulüple teknolojiye ilgi duyan ve çevresine rehberlik etmek isteyen öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz. Her hafta öğrencilerimiz çeşitli dijital çalışmalar yaptı ve bu çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaştı. Ayrıca dijital liderlerimiz, düzenlediğimiz Uluslararası Dijital Bahar Konferansı’nda aktif olarak görev aldılar.

Maker ve Robotik Kulüpleri – Robotik Yarışması ve Maker Faire – Fab Lab

Okulumuzda Maker ve Robotik çalışmaları açısından da verimli çalışmalar yürütülüyor. Öğrenciler FabLab isimli bir Maker ve Robotik laboratuvarında çalışıyorlar… Yaratıcılıkları için gerekli herşeye sahipler !

X