Kayıt dönemi tamamlanmıştır. Okulumuzdaki 1 boş kontenjan için 09 Ağustos’ta başlayacak yerleştirmeye esas nakil döneminde işlem yapılacaktır.  Bu tarihten önce başvuru alınmayacaktır. Okulumuzun taban puanı 417.0000’dir

Kulüp Etkinlikleri – Sınıf Dışındaki Dünya

Herkese Göre Bir Etkinlik

Sizin ilginizi ne çekerdi? Çince, Latince, İspanyolca veya Almanca ? Yabancı Dil olmasın teknoloji olsun diyenlere Robotik, FabLab, Sanal Gerçeklik? Ya Sosyal Yardımlaşma, Kardeş Okul? Belki MUN Kulübü - Fransızca mı İngilizce mi?

Evet, inanılmaz ama gerçek! 39 farklı kulüpte dilsel, teknolojik, sosyal, sanatsal, sportif ve birçok başka alanda öğrencilerimiz, kendini gerçekleştirme fırsatı buluyor. Lise 1, 2 ve 3 sınıflarımızın katıldığı bu faaliyette her ilgi alanına ve yeteneğe göre bir kulüp bulunuyor. Öğrencilerimiz ayrıca bu kulüplerde yarışmalar, münazaralar, konferanslar, geziler gibi çok sayıda etkinliğe katılarak sene içinde yaptıkları çalışmaları yaşayarak uygulama fırsatı buluyorlar. Örneğin Robotik Kulübü’nün her yıl bünyemizde düzenlediği  Robotik yarışması ya da Fransızca ve İngilizce MUN kulüplerimizin her yıl katıldığı ulusal veya uluslararası konferanslar veya okulumuzda düzenlediği SBMUN konferansı…

Bütünsel Eğitim Projemizin bir parçası

Kulüplerimiz, Bütünsel Eğitim Projemizin mükemmel bir biçimde yansıtır. Sosyal, dilsel, bilişsel, bedensel ve duygusal boyutu en güzel temsil eden kulüplerimiz örneğin Sosyal Yardımlaşma, WWF, Yabancı Dil, Kodlama ve Fransızca ve Türkçe Tiyatro. Bütünsel Eğitim Projemizin bir parçası olan Kulüplerimizle, projenin 5 boyutunu hayata geçirirken salt akademik yükleme yapmıyor, öğrencinin gelişmesine tüm boyutlarıyla katkıda bulunarak sağlıklı bir birey olarak geleceğe hazırlanmasını sağlıyoruz. Bu şekilde, öğrencinin tüm yeteneklerini ortaya çıkarmasını yardımcı olarak kendine olan güveni de geliştirilmesini destekliyoruz. Örnek olarak Fransızca ve Türkçe Tiyatro Kulüplerimizin her yıl sergilediği oyunlar ve ulusal ve  uluslararası tiyatro festivallere katılımı gibi.

Zirveye tırmanmak

Kulüp çalışmalarımızın merkezinde bulunan öğrencilerimiz, bu çalışmalar sayesinde kendilerini kanıtlama fırsatı bulup farklı ilgi alanlarına göre ulusal ve uluslararası başarılar elde etmekte, aynı zamanda gelecekteki projelerine bir adım daha yaklaşma fırsatı bulmaktalar. Bunların arasında sportif faaliyetlerin bölgesel ve ulusal yarışmaların, Fransızca ve İngilizce olarak İstanbul başta olmak üzere Grenoble, Cenevre, Vannes, Milano, La Haye, Dublin ve Dubai’de düzenlenen MUN konferans katılımları, Çince kulübünün kattığı kazanımlarla Çin’de dil eğitim bursları, Robotik yarışmaları, Fransızca, İngilizce ve Türkçe TEDx konferansları, kardeş okul yardımları gibi daha nice faaliyeti sıralayabiliriz. Saint Benoît’da öğrencilerimiz akademik eğitimin yanında bu sosyal faaliyetlerle kendini gerçekleştirerek geleceğe doğru emin adımlarla yürümektedir.

2019-2020 Sosyal Kulüpler Listesi

BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜPLERİ
Kodlama Kulübü
Robotik Kulübü
Sanal Gerçeklik Kulübü
Yapay Zekâ Kulübü
L3 Öğrencileri için Matematik Testleri Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

DAYANIŞMA VE BAŞKALARINA KARŞI FARKINDALIK KULÜPLERİ
UNESCO Kulübü
Kardeş Okullar Kulübü
Sosyal Yardım ve Dayanışma Kulübü
Görme Engelliler İçin Sesli Kitap Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

ÇEVRESEL SORUMLU VATANDAŞ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA KULÜPLERİ
Hayvanları Koruma Kulübü
Dünya Doğayı Koruma Vakfı Kulübü
Organik Tarım Kulübü
Yeşilay Kulübü
Young Reporters Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

STRATEJİ VE DÜŞÜNCE KULÜPLERİ
Magic the Gathering Kulübü
Satranç Kulübü
Girişimcilik Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR KULÜPLERİ
Eskrim Kulübü
Kız Basketbol Kulübü
Atletizm Kulübü
Erkek Basketbol Kulübü
Voleybol Kulübü
Masa Tenisi Kulübü
Geleneksel Halk Dansları Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

DİL POLİTİKASI KULÜPLERİ
Çin Kültürü Kulübü
Almanca Kulübü
İspanyolca Kulübü
Latince Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

KÜLTÜR VE SANAT KULÜPLERİ
Müzik Kulübü
Resim Kulübü
Koro Kulübü
Fransızca Tiyatro Kulübü
Türkçe Tiyatro Kulübü
Belgesel Sinema Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

 

VATANDAŞLIK EĞİTİMİ KULÜPLERİ
Avrupa Gençliği Kulübü
Birleşmiş Milletler Modeli (İngilizce) Kulübü
Birleşmiş Milletler Modeli (Fransızca) Kulübü
TEDx Kulübü
Münâzara Kulübü
Detaylar için Lütfen Tıklayınız…

X