Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Dünyaya açılan yeni bir kapı: İngilizce

2023 - 2024 Öğretim Yılında yapılan çalışmalara genel bir bakış

Birden çok dili konuşan kişilerin hafızasının daha güçlü olduğunu ve diğerlerine göre bilişsel olarak daha yaratıcı oldukları genel olarak biliniyor.

Öğrencilerimiz İngilizceyi öğrenmeye başladığında aynı zamanda yeni düşünme ve sözlü ve yazılı olarak kendilerini ifade etmenin yeni yollarını da öğreniyorlar.

Dilinizi değiştirdiğiniz anda fikirleriniz de değişir. Yabancı bir dili öğrenmek dünyaya farklı bir şekilde bakmanızı sağlar!

Müfredatımızı geliştirici ve eğlenceli etkinlikler 

Bu bilgilerin ışığında bu yıl ders müfredatımıza ek olarak farklı seviyelerde destekleyici etkinlikler gerçekleştirdik.

Hazırlık ve 9. sınıflarda dünya görüşünü geliştirici makaleler okundu ve tartışıldı. Ayrıca Türkçe müfredatının bir parçası olan Orhan Pamuk eserlerinin incelenmesi kapsamında Masumiyet Müzesi ziyareti ve sınıf etkinlikleri ile disiplinler arası bir “İngiliz-Türk Edebiyat Projesi” hayata geçti. 

Hazırlık sınıflarından itibaren öğrencilerimizin dil sınavlarında yeteneklerinin artırılması için Matematik Bölümü ile yapılan ortak çalışmalarda Fransızca ve İngilizce; öğrencilerin ileride sahip olmaları gerekecek yeterlilik sınavlarında iki dilde diyagram okuma ve yüzdeler üzerine terminolojik bilgilerini güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Her öğrencimizin kendi ritminde ilerleyebilmesi için lise öncesi sınıflar özelinde üç İngilizce dersinden
ikisi, bir öğretmene 12 öğrenci olmak üzere yarıya bölünmüş sınıflarda gerçekleşmektedir.

9.ve 10. sınıflar yıl boyunca düzenlenen farklı etkinliklerle (Kahoot, genel kültür yarışmaları, çeşitli
güncel konularla sunumlar.. vb) eğlenerek ilerleme kaydediyorlar.

11.sınıflarda IELTS İngilizce seviye sınavına ve üniversiteye hazırlık çalışmaları yapılıyor. Ayrıca
öğrenciler topluluk önünde konuşma ve bilgilerini, fikirlerini arkadaşlarıyla paylaşma ve kendini ifade
edebilme becerilerini geliştirmek için TED Talks tarzı sunumlar yapıyorlar. IELTS sınavına daha iyi
hazırlanmak için “IELTS EXPERT” kitabı üzerinde çalışacaklar.

12.sınıflarda Avrupa ve Amerika üniversite tanıtımları ve dil sınavlarına hazırlık çalışmaları devam ediyor. Güncel makalelerle genel kültür ve dil becerilerinin geliştirilmesi pekiştiriliyor.

Son sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için yeni çalışmalar yapılmaktadır.
İngilizce eğitim veren bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler için mevcut İngilizce dersine ek olarak
seçmeli iki saat İngilizce dersi sunularak yurt dışı eğitime hazırlıkları hızlandırılmıştır.

Öğretmenleri tarafından hazırlanan çeşitli konularda makaleler ders içinde tartışmalı çalışma yapıldıktan sonra, konu üzerine yazım yetenekleri geliştirmek için yorumlarını yazıya dökmeleri istenmektedir.

Okulumuz resmi Cambridge Sınav hazırlama ve uygulama merkezi

2006’dan bu yana okulumuz resmi olarak CAMBRIDGE  sınav hazırlama ve uygulama merkezidir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında öğrencilerimiz kendi bünyemizde dünyanın her yerinde İngilizce eğitim veren üniversitelerin kapılarını açan FCE (B2), CAE (C1) ve CPE (C2) sınavlarına girebilmektedir. Bu sınavlara daha iyi hazırlanabilmek için gönüllü öğrencilere her hafta ek ders olanağı sağlanıyor.

Okulumuz resmi IELTS Sınav hazırlama ve uygulama merkezi

Öğrencilerimiz geleneksel olarak yurtdışı üniversite başvurularında Fransızca konuşulan ülkelerin yanında daima İngilizce’nin anadil olduğu ülkeleri de tercih etmişlerdir. Bu nedenle her yıl IELTS’ın aralarında olduğu çeşitli dil seviyesi sertifikaları almak için başvuruda bulunuyorlar.

2022 – 2023 Öğretim yılında ilk defa olarak okulumuz sınav merkezi olmuş ve IELTS sınavına hazırlığın yanısıra IELTS sınavı da öğrencilerimiz için okul bünyesinde yapılmıştır. 11. ve 12. sınıflarımız için sunulan bu imkan her yıl tekrar etmektedir. 

Yabancı dillerini geliştirmek için MUN kulüplerimizin Fransızca ve İngilizce olarak faaliyetleri

Öğrencilerimizin dersler dışında yabancı dillerini en az B2 – C1 düzeyinde Hazırlık sınıflarından itibaren geliştirebilecekleri bir başka çalışma da Fransızca ve İngilizce için ayrı ayrı kurulan MUN kulüplerinde yapılan etkinlikler ve yurt içi ve yurt dışı konferanslardır. 

Hem kendi bünyemizde yıl sonunda yapılan SBMUN hem de İstanbul ve yurtdışında düzenlenen uluslararası MUN konferanslarına katılım ile öğrencilerimiz, okulumuzda öğrendikleri yabancı dillerini kullanıp pekiştirip hatta daha da ilerletmelerine imkan buluyorlar.

Geleceğe atılan adımlar: Son sınıflarımızın yurtdışında tercih ettiği İngilizce eğitim veren üniversiteler

Her yıl mezun olan öğrencilerimizin ortalama yüzde otuzu yurt dışında İngilizce eğitim veren pek çok seçkin üniversiteden kabul alıyor. Bu yıl yurt dışındaki üniversitelere başvuran öğrencilerimize gelen 440 kabulün yarısı İngiltere, Hollanda, İtalya, Kanada, ABD gibi İngilizce eğitim veren üniversitelerden oldu. Liste halen güncellenmeye devam ediyor. Öğrencilerimiz Saint Benoît’da aldıkları İngilizce eğitimiyle yurt dışında ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada, Hollanda, İtalya gibi ülkelerde rahatlıkla istedikleri dalda üniversitede okumayı tercih ediyorlar. Mezunlarımızdan aldığımız geri bildirimlere göre İngilizce konusunda yurt  dışında bu ülkelerde sıkıntı yaşamadan derslere entegre olabiliyorlar.

Öğrencilerimize 2024 – 2025 yılında yeni başarılara yelken açarken şimdiden Saint Benoît ailesi olarak başarılar dileriz!

X