Yeni kayıtlarla ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81  numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Okul Tanıtım Günleri devam ediyor!

Lisede Kaynaştırma Günleri

Bir Arada Olmanın Sevinci, Paylaşmanın Keyfi...

Okulumuzda her sene olduğu gibi bu sene de, eğitim ve öğretim yılı başında, farklı okullardan gelen Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin lisenin yapısını hızlı bir şekilde öğrenmelerine ve beş senelerini geçirecekleri yeni okullarına uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yeni Bir Liseye Başlamanın Heyecanı ve Mutluluğu

Bu sene, “liseyi keşfetmek, “öğrencilik mesleği, sınıf dinamiği ve dayanışma ana başlıkları altında dört atölye çalışması sunuldu. Bu çalışmalar, öğrencilerimizin

  • Yeni okullarındaki mekanları, lisenin genel işleyişini okul kurallarını keşfetmelerini,
  • Eğitim kadrosu ile tanışmalarını, Sınıf içerisinde ve sınıflar arasında bir dinamizm oluşturarak, birbirlerini tanımalarını ve iyi ilişkiler içerisinde olmalarını sağlamaktır.

“Yeni Okulumu Keşfediyorum”

Öğrenci belgesi almak için nereye başvurmam gerekiyor?”, “Ödevim için araştırma yapmam lazım, Medyatek’e gitmeliyim.”, “Revire nasıl gidebilirim?”, “Cambridge sınavları için Lise 2.sınıflar Müdür Yardımcısı Yasemin Hanım’ı görmem gerekiyor, bürosu nerede acaba?”, “Moodle şifremi unuttum, Bilgi İşlem’e gitmem lazım”…”

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz okula başladıkları ilk gün, sınıf öğretmenleri eşliğinde bir okul turu yaparak, hayatlarının beş yılını geçirecekleri okullarını keşfettiler.

Medyatek’ten Silüet Salonu’na, Galeri’den Kantin’e, Okul Müdürü’nün bürosundan çalışma atölyelerine, Spor Salonu’ndan Cennet Bahçesi’ne… Artık okullarının her köşesine hakimler.

“Artık Bir Lise Öğrencisiyim”

Yeni bir okuldayım. Yeni bir sosyal hayat, yeni bir çevre, yeni arkadaşlıklar, yeni kurallar kısaca yepyeni bir yaşam biçimi… Öğrenmem gerekli olan bir sürü şey var”.

Farklı okullardan gelerek, 1783’ten beri var olan değerleriyle, yenilikçi bir eğitim anlayışını sürdüren, insani ve mesleki başarıyı tüm yönleriyle geliştirmeyi Kurum Projesi ile amaçlayan, Bütünsel Eğitim adını verdiğimiz holistik ilkesi sayesinde büyüyen, gelişen ve kendini aşan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen simge lisede bir araya gelen öğrencilerimize, okula başladıkları ilk günden itibaren sınıf öğretmenleri, Hazırlık sınıfları Rehberlik Psikolojik Danışman Öğretmeni Pelin Hanım ve branş öğretmenleri “Saint Benoît Lisesi’nde öğrenci olmak” başlığı altında, Saint Benoît Lisesi’ndeki hayatı, yaşam ilkelerini, zorunlulukları ve kurallara uyarak birlikte hareket etmeyi anlattılar.

Biraz da Eğlence…

Liderlik, grup dinamizmi, takım ruhu, işbirliği ve dayanışma…

Tercihler ve diğerini tanıma…

Sınıf içerisindeki öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımalarına, dayanışma içinde birlikte hareket etmelerine olanak sağlayan, takım ruhunu ön plana çıkaran etkinliklerden oluşan Kaynaştırma etkinliklerinin üçüncü ve son atölye çalışmasında öğrencilerimiz Hazırlık sınıfı rehber öğretmenlerimizle birlikte okul bahçesinde bir araya geldiler.

Lider öğrenci arkadaşlarını yönlendirdi, çalıştılar, çabaladılar ve sonunda ortaya mükemmel kareler, üçgenler, daireler ve hatta yıldızlar çıktı! İşte takım ruhu bu!

Gerçekleştirilen bir diğer etkinlikte de öğrencilerimiz birbirlerinin ders dışında neleri yapmaktan, nerede olmaktan keyif aldıklarını öğrenme fırsatı buldular.

En komik, en iyi basketçi, en iyi dinleyen, en sarışın, en uzun… kim? Haydi tahmin edelim…

Rehberlik dersinde de Hazırlık sınıfları Rehberlik Psikolojik Danışman Öğretmeni ve Sınıf Rehber öğretmenleri birlikte hazırlayıp gerçekleştirdikleri etkinlikle her sınıfın “en” leri ortaya çıktı.

Öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyoruz.

X