Mesleki Buluşma: Koç Üniversitesi Kimya-Biyoloji Programı Tanıtımı

Üniversiteye Doğru Projesi - Üniversite Ziyareti

Lise 4 sınıflarımızdan 11 fen öğrencimiz, Koç Üniversitesi'nin Rumeli Feneri Kampüsü'nde gerçekleşen tanıtım etkinliğine katıldı.
Türkiye’nin en önemli ve prestijli üniversitelerinden biri olan Koç Üniversitesi, geleceğin mühendis adaylarına Kimya-Biyoloji Mühendisliği bölümünü yerinde ve uygulamalı olarak tanıtmayı ve mesleğe anlamlı bir bakış oluşturmayı hedefledi.

Etkinliğe, okulumuzun son sınıfında okuyan 11 Fen öğrencisi katıldı.

Teori ve Pratik Bir Arada…

Sabah oturumlarında, Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji alanlarının kıymetli hocalarından kısa tanıtımlar dinleyen öğrencilerimiz, öğleden sonra, üniversitenin sunduğu faydalı program sayesinde uygulama kısmına geçerek laboratuvar ziyaretlerine katılma ve çalışmaları bizzat yerinde inceleme şansını elde ettiler.

Öğleden sonra ayrıca, Master ve Doktora öğrencilerinin de sunumunu dinleme ve akademik olarak bu alanda ilerlemeyi seçen kişilerin deneyimlerinden yararlanma imkanına sahip oldular.

Üniversitede Bir Gün…

Bu ziyaret sayesinde, öğrencilerimiz üniversitede bir tam gün geçirme fırsatı elde etti. Kampüsü gezme, kütüphaneyi ziyaret etme, üniversite öğrencileri ile birlikte öğle yemeği yeme gibi faaliyetler yaparak bir günlüğüne de olsa, “üniversiteli olma”yı şimdiden deneyimlediler.

Etkinlik, mühendislik mesleğini düşleyen öğrencilerimize, bu hayallerini gerçeğe dönüştürme yolunda ciddi motivasyon kazandırdı.

X