Tuna Kiremitçi’nin Müzik Şöleni, Saint Benoît Lisesi’nin Silüet Salonunu Büyüledi !

2018 Frankofoni Festivali

Tuna Kiremitçi, Saint Benoît Lisesi'nin sahnesine ilk defa 16 yaşındayken, bir şarkı yarışması için çıkmış ! Geçen yıl, Tuna Kiremitçi, Jehan Barbur konseri sırasında ünlü şarkıcıya eşlik etmek için sahneye yeniden çıkarak izleyicilerine sürpriz yapmıştı.
Bu sene, 2018 Frankofoni Festivali kapsamında, Silüet Salonu bu çok yönlü sanatçının konserine ev sahipliği yaptı.

Büyüleyen “Müzikli Dakikalar” …

28 Mart tarihinde gerçekleşen konserde, Tuna Kiremitçi Bu Aşk Burada Biter, Hayatının Hatası, Uçmak istiyorsan gibi kendi bestelerini ve  Le vent nous portera gibi Fransızca şarkılar seslendirerek   seyircilerini adeta büyüledi.        ​

Frankofoni Festivali’ni kutlamak amacıyla düzenlenen bu konser için rezervasyonlar hızla doldu. 400 kişinin izlemek istediği bu konser, Tuna Kiremitçi’nin ve müzisyenlerin enerjisine, güleryüzlülüğüne ve karizmasını yansıtan muhteşem bir örnekti. Sanatçının sahnedeki duruşu, samimi iletişimi, repertuvarı, özellikle büyüleyici bir sese sahip olan Elis Dubas ile yaptığı düetler, seyircileri coşturdu… Tuna Kiremitçi, olağanüstü vokalistiyle uyum içinde şahane bir performans sergileyerek dinleyicilerin gönlünü fethetti.

Çok yönlü bir sanatçı…

Solist, besteci, roman ve şarkı yazarı, “Kumdan Kaleler” ve “Atlas” grubunda gitarist olan Tuna Kiremitçi, aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde akademisyendir. Okul Müdürümüz, Sayın Pierre Gentric, konser öncesi yaptığı konuşmada bu özelliğinin altını çizerek şunları ifade etti : Sanatsal bakış açılarında büyük bir benzerlik var. Bob Dylan’ın bir cümlesi var. Bu cümleyi Tuna Kiremitçi de söyleyebilirdi : ” Şarkı, şiirdir. Şarkı bizim dünyayı, dünyanın güzeliklerini, gizemlerini tekrar keşfetmemize olanak tanır. Şarkı bizim adaletsizleri, felaketleri, insan acılarını keskin bir şekilde anlamamızı sağlar…”

Bu unutulmaz anı ölümsüzleştirmek için şarkıcıyla fotoğraf çekinen müzikseverler, konserden yüzlerindeki mutlu gülümsemelerle ayrıldılar !

Tuna Kiremitçi, Elis Dubas ve yetenekli müzisyenlere teşekkür ederiz.
En yakın zamanda, sizleri gelecek kültürel etkinliklerimizde ağırlamak dileğiyle !

Galeri

 

X