Birlikten Kuvvet Doğar! Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimiz, L1 ve L4’lerle Buluşuyorlar

Birlikte Yaşayalım, Birlikte Büyüyelim, Birlikte Öğrenelim

Saint Benoît Lisesi’ne yeni adım atmış, Fransızca ile ilk defa tanışan, Fransız kültürünü, okul kurallarını yeni öğrenen hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, üst sınıflarda okuyan ve Saint Benoît Lisesi’nde daha fazla tecrübeye sahip olan öğrencilerimizle buluştular!
Sıcak bir buluşma ve büyükleri tarafından, hazırlık öğrencilerine aktarılan değerli tavsiyeler...

Yeni bir okula başlamak, yeni bir ortama uyum sağlamak, arkadaş edinmek, yeni bir dil öğrenmek çok güzel ve çok heyecanlı, ancak bir o kadar da kolay olmayan bir süreçtir. Hele ki, okulu, öğretmenlerini, arkadaşlarını çok az bir süre yüz yüze tanıma fırsatı bulmuş hazırlık sınıf öğrencileri için…

Motivasyon Kaynağı Bir Buluşma

Bizleri, en iyi, aynı deneyimleri yaşayanlar anlayabilir ve destek olabilir. İşte, bu sebepten, Saint Benoît Lisesi’nde daha çok tecrübeye sahip olan öğrenciler, okulu ve Fransızcayı yeni keşfeden hazırlık sınıfı öğrencisi arkadaşlarıyla bir araya geldiler. Onları motive etmek, güven kazanmalarını sağlamak için tavsiyelerde bulundular. Hazırlık öğrencilerinin de ilgisi büyüktü. 5 yıl sonra, kendilerini, büyük arkadaşlarının yerlerinde hayal ediyorlardı. Her şeyden önce, onların izlerini takip etmek ve tavsiyeleri dinlemek yeterliydi.

Rehberlik Dersinde Hazırlık Sınıflarının Misafirleri Vardı…

Her sene, üst sınıflardan öğrenciler, hazırlık sınıflarını ziyaret ederler. Bu sene, bu etkinliğimiz sanal sınıflarımızda gerçekleşti. Lise 1 ve lise 4 öğrencileri hazırlık sınıfı öğrencileriyle bir araya geldiler. Onlarla tecrübelerini paylaştılar, sorularını yanıtladılar. Geçici zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini anlattılar, gelecek planlarında yol gösterdiler, online eğitim süreci ile ilgili tavsiyeler verdiler, dil öğrenmenin püf noktalarıyla ilgili ipuçlarını paylaştılar…

Kişisel bir proje, üniversite hayatına dair bir proje veya meslekî yaşama dair bir proje oluşturmak… Öğrencilerimiz arasında gerçekleşen bu öğretici sohbetlerde, bütün bu temalar, dolaylı ya da dolaysız olarak ele alındı.

Hazırlık öğrencileri, tecrübelerin paylaşıldığı bu samimi sohbeti çok faydalı buldular.

Saint Benoît’lı Olmak…

”Saint Benoît Lisesi’nde öğrenci olmak” kavramının ne anlama geldiğini, daha iyi bilen lise 4 ve lise 1 öğrencilerimize, hazırlık sınıfı öğrencilerimizle gerçekleştirdikleri bu sıcak ve rahatlatıcı sohbet için içtenlikle teşekkür ederiz.

Saint Benoît Lisesi’nde birlikte yaşamak, büyümek ve öğrenmek, çünkü her öğrenci tektir ve önemlidir! 

X