Uluslararası Dijital Bahar’ın 4. Buluşması : Program ve Kayıt

23-24 Şubat 2018

Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği, CIEP (Uluslararası Pedagojik Eğitim Merkezi), CNED (Ulusal Açık Öğretim Merkezi), CANOPE (Pedagojik Destek ve Araç Ağı) ve CAVILAM'ın iş birliğiyle, Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK), 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde “Uluslararası Dijital Bahar”'ın 4. buluşmasını gerçekleştirecek.

Uluslararası Platform

İlk 3 buluşmada, bu dijital etkinliğe 18 ülke katıldı. Geçen seneki buluşmada da yine, farklı ülkeler bir araya geldi. 3. buluşmanın özeti için BURAYA tıklayın; “Uluslararası Dijital Bahar” ın NTV’de yayınlanan bölümünü izlemek için BURAYA tıklayın.

4. “Uluslararası Dijital Bahar” buluşması, yaklaşık 10 farklı ülkenin katılımıyla uluslararası bir boyut kazanarak yayınevlerine ve iş ortaklarının standlarına yer vererek, “escape game” (kaçış oyunları), derse uyarlanmış hazine avı gibi konuları irdelemek üzere üniversite/ enstitü/ lise/ ilköğretim bölümlerinden gelen 500’e yakın öğretmeni ağırlayacak.

Yenilikçi Program

1- Hibrit Öğrenim ve Uygulanabilir Eğitim

2- Disiplinler Arası

Bu temalarla bağlantılı olarak farklı konular da ele alınacaktır : ciddi uygulamaları eğlenceli hale getirme, ters yüz edilmiş sınıf, kültürler arası çalışmalar, sanal sınıf ortamı, hazine avı, eğitim süreci.

Türkofon etkinlik programını BURAYA tıklayarak bulabilirsiniz.

Kayıt

Ekteki formu doldurarak 4. “Uluslararası Dijital Bahar” buluşmasına kayıt olabilirsiniz.

BURAYA tıklayınız

Geçmişe dönük çalışmalar

— “Uluslararası Dijital Bahar”‘ın Üçüncü Buluşmasının özeti : BURAYA tıklayınız

— Sbenoit dijital blogu : BURAYA tıklayınız

— “Uluslararası Dijital Bahar”ın etiketi :#sbdijitalbahar

— “Uluslararası Dijital Bahar” NTV kanalında : BURAYA tıklayınız

SB PNI : 4. UDB için geliştirilen özel uygulama !

SB PNI, İstanbul’da Saint Benoît Lisesi DAGK (Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi)’nin düzenlediği Uluslararası Dijital Bahar’ın özel uygulamasıdır. Bu uygulama, içeriğindeki bilgilerle Saint Benoît Lisesi’nde ”iz sürme” ve Fransız Sarayı’nda ”hazine avı” oyunlarını oynama olanağı sağlıyor.
 
SB PNI‘ın içeriği :
1. Pratik bilgiler, Instagram ve Twitter hesabındaki fotoğraflara ve videolara gönderme yapan bağlantı.
2. Frankofon oturumun programı : 23 Şubat Cuma günü –  24 Şubat Cumartesi günü
3. Türkçe oturumun programı : 24 Şubat Cumartesi günü
3. Katılımcıların sunumları
4. Cuma ve Cumartesi günleri Saint Benoît Lisesi’nde Türkçe ve Fransızca yapılacak olan “iz sürme” oyunu ve Cuma akşamı Fransız Sarayı’nda gerçekleşecek açılış gecesindeki “hazine avı” oyunları
5. Ortak çalıştığımız kurumların logoları
SB PNI – (Resmi) Geliştirici – ÖZEL BENOIT FRANSIZ LİSESİ

X