Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

3. Uluslararası Dijital Bahar NTV’de !

Her şeyden önce eğitim ! Basında Saint Benoît Lisesi !

24 ve 25 Şubat 2017 tarihlerinde Saint Benoît Lisesi’nde gerçekleşen 3. Uluslararası Dijital Bahar NTV tarafından büyük ilgi gördü.
Etkinliğe 10’dan fazla ülke katıldı.
Bu önemli proje, Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, Paris’teki Uluslararası Pedagojik Çalışmalar Merkezi ve Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliği ile gerçekleşti.
NTV’de yayınlanan haberimizi sunarız !

3 senede 1000’den fazla katılımcı !

Uluslararası Dijital Bahar iki yıldan beri, İran, Finlandiya, Kanada, Türkiye ve Fransa gibi birçok farklı ülkeden ve de farklı üniversite, enstitü, lise, kolej ve ilkokullardan gelen yaklaşık 500 öğretmenin katılımıyla uluslararası bir boyut kazandı.
3. Uluslararası Dijital Bahar’da 62 atölye, 3 konferans gerçekleştirildi.

Fransız Sarayı’nda Uluslararası Dijital Bahar Açılışı

Bu sene, Uluslararası Dijital Bahar’ın açılış gecesi Fransız Sarayı’nda gerçekleşti.
200’den fazla kişi eğitimde yenilik adına kaçınılmaz bir fırsat olan bu etkinliği kutlamak için bir araya geldi.
Davetlilerimiz arasında Anna Vetter, Gilles Braun ve Ercan Altuğ Yılmaz gibi 3 ünlü ana konuşmacıyı ağırlama olanağımız oldu. Aynı zamanda, Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Eric Soulier, Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi Virginie Villechange, Eğitim İş Birliği Ataşesi Jean-Michel Berthe ve de iş ortağımız Vestel de konuklarımız arasında yer aldılar.

Bu pedagojik projenin uluslararası boyutu ve her sene artan katılımcı sayısı basının dikkatini çekti.

NTV’de yayınlanan haberimizi sunarız :

X