Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi Tanıtım Günleri – İstikamet… Üniversite!

Lise 3'ler İçin Panel, Lise 4'ler İçin Fuar...

"Üniversiteye Doğru" Projemizin çok önemli etkinliklerinden biri olan Yurt Dışı Üniversite Eğitimi Tanıtım Günleri'nde Lise 3 ve Lise 4. sınıflar, gelecekteki eğitim seçenekleri üzerine bir kez daha düşünme fırsatı buldular.
Tanıtım günleri, her seviye için farklı, özel ve uyarlanmış bir formatta düzenleniyor.
Hedefimiz, öğrencilerin üniversite seçimlerini anlamlı hale getirmek. Hazırlık sınıfından itibaren, her seviyede öğrencilerimizin yabancı bir ülkeye olan ilgisine veya Türkiye'de kalma isteğine uygun olarak mesleki projeleri için eğitim rotalarını oluşturmaları konusunda onlara yardımcı oluyoruz. İşte tüm bu çalışmaların bileşkesi "Üniversiteye Doğru" adlı projemizin ta kendisi!

Öğrencilerimizin bir kısmı, üniversite eğitimlerine Fransa dışında farklı bir ülkede devam etmek istiyor. İngiltere, İtalya, Hollanda, Kanada ve ABD bu ülkeler arasında yer alıyor. Okulumuzun Rehberlik Servisi, her öğrencinin talebine net bir şekilde cevap verebilmek ve tercihini anlayabilmek için  küçük bir anket düzenliyor. Bu anket sonrasında, her sene, okulumuz, tüm bu ülkelerin temsilcileri ile öğrencilerimizi ve velilerimizi bir araya getiriyor.

Lisede Gelenekselleşen Tanıtım Etkinliği

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi Tanıtım Günleri uzun zamandır lisemizin geleneği haline gelmiş olan bir etkinlik. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, okulumuza profesyonel kurumlardan gelen ülke temsilcilerinin sunumlarını dinlemek ve sorularını onlara iletmek için çok güzel bir fırsat yakalamış oluyorlar.

Sunumdaki etkileşimli soru-cevap bölümünde her katılımcının beklentilerini memnun edecek sorular yönetiliyor.

08-09 Kasım 2018 tarihlerinde, Lise 3 ve Lise 4. sınıflar için farklı formatlarda yapılan etkinlik, hem bilgileri tazelemek hem de yenilikleri takip etmek açısından oldukça yararlı oldu.

Önce Lise 3’lere Bir Panel, Sonrasında Lise 4’lere Bir Forum Düzenlendi

08 Kasım 2018 Perşembe günü, tüm lise 3. sınıflar ve velileri, konferans salonunda ülke temsilcileri ile bir araya geldi. Üniversite fırsatları konusunda aydınlatıcı bilgiler veren ve panel şeklinde gerçekleşen sunumlar öğrenci ve veliler için iki ayrı oturumda düzenlendi. Katılımcılara, 5 ülkenin tanıtıldığı geniş bir yelpaze sunuldu. Öğrenci ve velilerimizin konu hakkında düşünmek ve seçim yapmak için biraz daha zamanları var…

09 Kasım 2018 Cuma günü düzenlenen foruma, üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen lise 4 öğrencileri katıldı. Öğrenciler, gitmek istedikleri yabancı üniversitelere göre, iki farklı salonda bulunan temsilcilerin eş zamanlı sunumlarını dinledikten sonra ülke temsilcileriyle konuşma şansı yakaladılar.

Velilerimiz ise saat 14.00-15.00 arasında ülke temsilcileri ile bire bir görüşme fırsatı elde etti. Bu da ailelerimize, çocuklarını yurtdışına göndermeden önce akıllarına gelebilecek birçok soruyu detaylı bir şekilde sorma imkanı verdi.

Sırada, Tamamlayıcı Bir Etkinlik Var: Yurt İçi Üniversite Tanıtım Fuarı

Her yıl olduğu gibi, tanıtım fuarlarının bir diğeri olan  “Yurt içi Üniversite Tanıtım Fuarı”  daha ileri bir tarihte düzenlenecek olup, öğrencilerin Türkiye’deki seçkin üniversitelerin temsilcileri ile buluşmalarına olanak sağlayacaktır.

Tanıtımlar

Sunumlar

Amerika

İtalya

Hollanda

Kanada

İngiltere

X