Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

İngilizce Zümresi ve Medyatek tarafından düzenlenen bir etkinlik: Cinema Day

Her yıl mayıs ayında Fransa’da Cannes Film Festivali gerçekleşir. Biz de 7. Sanat sinemayı onurlandıran bu ayı Saint Benoît Lisesi olarak 17 Mayıs’ta gerçekleşen ‘’Cinema Day’’ etkinliği ile kutladık.

Sinema Günü ile ilgili yıl içinde yapılan çalışmalar:

Bu etkinlik için çalışmalar tüm seviyelerde Kasım ayında başladı.

Hazırlık sınıflarında öğrenciler kısa senaryolar yazarak bunları kayıt altına aldı ve sınıfta paylaştı. L1 sınıflarında öğrencilerin kendi seçtikleri filmlerin ve oyuncuların sunumları yapıldı ve bu sunumlar barkovizyon gösterisi olarak sergi salonumuz La Galerie’de gerçekleşti.

L2 sınıfları 12-16 Şubat haftasında Beyoğlu Sinema Müzesini ziyaret etti. Müzede film senaryoları ve kostümleri incelenerek öğrencilerin bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Nisan ayında öğrenciler afiş yapım tekniklerini öğrendiler ve hazırlanan afişlerle bir yarışma düzenlendi. Kazanan ilk üç öğrenciye sinema ile ilgili ödülller verildi.

L3 sınıfları, TED Talks 13 Aralık öğrencileri sinema tarihi üzerine sunumlar hazırladılar ve L3 seviyesindeki öğrencilere sundular.

17 Mayıs Cinema Day

17 Mayıs günü, Saint Benoît Lisesi öğrencileri, ‘‘Cinema Day’’ adlı bir etkinlikle 7.Sanatı onurlandırdılar. Bu güne hazırlanmak için öğrenciler, kasım ayından itibaren, İngilizce derslerinde sinema üzerine birçok etkinlikler gerçekleştirdiler.

‘‘Cinema Day’’ etkinliği renkli anlara sahne oldu. Film karakterlerinin kostümleri üzerine bir yarışma, öğrenciler tarafından tasarlanmış film afişleri, İngilizce karaoke ve  sinema salonlarının ortamını yakalamak için patlamış mısır ve pamuk helva…

Eğlenceli etkinliklerle dolu “Cinema Day” hem öğrenciler hem de öğretmenler için unutulmaz bir gün oldu.

Gelecek yıl görüşmek dileğiyle…

 

X