Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

MUN Kulübü Öğrencileri ACIMUN’23’de

Okulumuzun MUN Kulübü öğrencileri, 23 ve 26 Şubat 2023 tarihleri arasında İzmir Amerikan Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ACIMUN’23’e (İzmir Amerikan Koleji Model Birleşmiş Milletler Konferansına) katıldılar. Dört gün boyunca okulumuzdan toplam 18 öğrenci, uluslararası sorunları çözmeye çalışan Hindistan ve Kuzey Kore delegesi, basın fotoğrafçısı ve gazetecisi gibi çok sayıda görev alma fırsatına sahip oldular.

İngilizce gerçekleşen konferans süresince gerçekleşen müzakerelerde, öğrenciler aktif bir şekilde katılım gösterdiler ve bu çalışma öğrencileri kendi potansiyellerini keşfetmeye  teşvik etti. ACIMUN’23 ekibinde bir kaç senedir konferanslara katılan öğrenciler olduğu gibi, daha ilk konferanslarına katılan öğrenciler de vardı.  Tüm öğrenciler  kendilerine yeni bilgiler ve yetenekler edindiler. 

İklim sorunlarının da masada olduğu konferansa giderken, Saint Benoît öğrencileri ve gezide onlara eşlik eden eğitimciler, okulun ekolojik vizyonu doğrultusunda seyahatlerini otobüsle gerçekleştirdiler. Bu şekilde geçtikleri yolları dikkatli bir şekilde incelediler ve gerek yol üzerinde gerek de mola bölgelerinde birçok unutulmaz anı yaşadılar. 

Konferansa katılan öğrencilerimiz, deneyimlerini şu şekilde aktardılar: 

İlk öncelikle, bir konferans için İstanbul’un dışına çıkmak harika bir deneyimdi. Yazarlık becerilerimi geliştirme ve de birçok insanla tanışma fırsatına sahip oldum. Üstüne üstlük sosyal becerilerimi de geliştirdim. Okulumun bana bu olanağı vermesi benim için çok değerli. Dolayısıyla İstanbul dışında daha fazla konferanslara da katılmak isterim.” 

Kerem U. , 11-A, Basın Ekibi’nden bir Gazeteci 

Her şeyden önce, bu benim ilk konferansımdı ve baştan beri çok heyecanlıydım. Bu konferansın konuşma becerilerimde bu kadar etkili olmasını beklemiyordum ancak en önemlisi, bu konferans benim topluluk önünde konuşma korkumu da yenmeme izin verdi. Aynı zamanda hayatım boyunca bende kalacak hatıralara ek olarak asla unutmayacağım bir sürü arkadaş da kazandım. Konferans inanılmazdı, beklediğimden çok daha iyiydi. Geri dönmek için sabırsızlanıyorum.” 

Ceren H. , 10-D, Hindistan Delegesi 

Vay canına, ne müthiş bir deneyimdi. Bu benim ikinci konferansım ve büyük ihtimalle de en sevdiklerimden biri olacak. KDHC delegasyonu olarak bolca eğlendim. Komitemizdeki diğer delegeler ve başkanlar sayesinde de bu deneyim çok daha iyi hale geldi. ACIMUN’23 ekibine takdirlerimi iletmek isterim. Gerçekten güzel bir şekilde başardılar.” 

Erdinç A. , 10-B, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Delegesi 

 

X