Yeni kayıtlar ve tanıtım günleri ile ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

5. Uluslararası Dijital Bahar (UDB)

22-23 Şubat 2019

Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK) 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği, CNED (Ulusal Açık Öğretim Merkezi), CANOPE (Pedagojik Destek ve Araç Ağı), CLEMI (Medya ve Bilgi Eğitim Merkezi) ve Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle, “Uluslararası Dijital Bahar’’ın (UDB) 5. buluşmasını gerçekleştirecek.

Birçok farklı ülkenin katılımıyla yine uluslararası bir boyutta gerçekleşecek olan etkinlikte, farklı üniversite, lise ve ilkokullardan gelecek katılımcılar 20’ye yakın iş ortağı, SB UDB için özel olarak geliştirilen uygulama ve dijital eğitim sektöründeki yeniliklerle buluşacak.

İki ana tema üzerine kurgulanan 5. Uluslararası Dijital Bahar’da ayrıca bu temalarla bağlantılı  çeşitli konular da ele alınacak: medya ve bilgi eğitimi, bilim ve eleştirel düşünce, kültürlerarasılık, kodlama, sanal ve arttırılmış gerçeklik, serious game (ciddi oyunlar), escape game (kaçış oyunları), bilimsel inovasyon, robotik ve dijital eğitim süreçleri.

1. Dijital Vatandaşlık

22 Şubat Cuma günü yapılacak açılışta, CNED‘de (Ulusal Açık Öğretim Merkezi) stratejik ortaklık ve inovasyon bölümünün Müdürü, Christophe Raballard tarafından Dijital Vatandaşlık konulu bir konuşma gerçekleştirilecektir.

Yine aynı tema üzerine, bu defa öğretmen ve akademik proje şefi, CLEMI koordinatörü, EMIsphère sorumlusu, François Morel bizlerle birlike olacaktır. Morel, eğiimler verecek, uygulamaya yönelik çalışmalar yaptıracak, bilim ve eleştirel düşünceyi  medya ve bilgi ile birleştiren sınıflardaki dijital deneyimleri akataracak.

Medya ve bilgi eğitim sorumlusu, Erasmus+ koordinatörü ve öğretmeni Clément Périllat, kendi kurumunun uluslararası boyuta ulaşan projelerini tanıtacak.

TV5 Monde eğitim sorumlusu ve öğretmen Julie Viaux, Dijital Vatandaşlık ile ilgili TV5 Monde‘un yeni yapısı ve kaynakları hakkında bilgiler paylaşacak.

2. Inovasyon ve Dijital

23 Şubat Cumartesi günü düzenlenecek İnovasyon ve Dijital ile ilgili konferansı, Milli Eğitim ve Yüksek Öğrenimde Dijital Teknolojiler Müdürü Jean-Marc Merriaux gerçekleştirecek.

Öğretmen ve Survive on Mars‘ın kurucularından, aynı zamanda sanal gerçeklik ve artırılmış eğitim uzmanı Grégory Michnik, Ownlabs‘ın Müdürü Abdou Khadre Diop, CANOPE ve dijital eğitim sektöründen  iki uzmanla ile birlikte, İnovasyon ve Dijital konusunu ele alacak, eğitimler verecek, uygulamalar yaptıracak ve sınıflarda yapılan dijital deneyimleri paylaşacak.

Öğretici ve paylaşım dinamiği içerisinde geçecek iki gün boyunca, dijital gereçlerden faydalanılarak yapılan inovatif eğitim deneyimleri katılımcılarla paylaşılacak.

3. Fransızca Sunum Başvuruları

Uluslararası Dijital Bahar etkinliğinde, sınıftaki Fransızca dijital deneyiminizi sunmak üzere (15 dakika + 10 dakika sorular) aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Not : Sunum başvuruları 2 ocak 2019 tarihinde sona erecektir.

BURAYA TIKLAYINIZ

4. Türkçe Sunum Başvuruları

Türkçe sunum ve dinleyici kaydı için BURAYA tıklayınız.

5. Geçmişe Dönük Çalışmalar :

— “Uluslararası Dijital Bahar”ın Dördüncü Buluşmasının özeti  : BURAYA tıklayınız.

Sbenoit dijital blogu : BURAYA tıklayınız.

— Uluslararası Dijital Bahar etiketleri :  #numistanbul#sbdijitalbahar

X