Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Saint Benoît’lılar İyilik Peşinde Koştu !

KAÇUV Derneğine Destek

Evet, bu yıl 40. defa düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu (eski adıyla Avrasya Maratonu) koşucuları arasında Saint Benoît’lılar da yer aldı. İki kıtayı birleştiren maraton, 11 Kasım Pazar günü, erken saatlerde başladı. Yardımseverlik için buluşan SB koşucularımız, İstanbul'u koşarak geçmeye hazırdı. 10 km ve 15 km parkurdan oluşan maratona katılan bazı öğrencilerimiz, koşu sırasında nefes nefese kalsa da bitiş çizgisine büyük bir mutlulukla ulaştı...

İyilik için Koşmak

Maratonda, Saint Benoît’lı öğrenci ve öğretmenler 10k ve 15k kategorilerinde koştular. Bu büyük koşu vesilesiyle, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) için bağış toplamak amacıyla kampanya başlatan öğrencilerimiz vakıf yararına kısa sürede 16.000₺ kaynak yaratılmasını sağladı.

Öğrenci ve öğretmenlerimiz “İyilik Peşinde Koş” sloganıyla, yardımseverlik koşusu yapan sporcuları vakıflarla bir araya getiren Adım Adım oluşumunun çatısı altında bağış topladılar.

Vodafone İstanbul Maratonu

1978 yılında Avrasya maratonu adıyla düzenlenmeye başlanan ve dünyada kıtalar arası tek maraton olma özelliği taşıyan Vodafone İstanbul Maratonu bu yıl 40. defa koşuldu. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakası tarafından başlayan koşunun 10k kategorisi Eminönü, 15k kategorisi ise Yenikapı’da son buldu. Okul Müdürü Pierre Gentric,  Türk Müdür Başyardımcısı Serhat Yalamanoğlu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Sibel Özcan Düzen’in yanı sıra 12 öğrencimiz de katıldı.

Yardım için Koşmak…

Koşucularımızın KAÇUV’a destek olmak için açtıkları bağış kampanyası, 29 Ekim Pazartesi günü başladı. İstekli ve hevesli koşucularımız, kısa sürede KAÇUV’a 16.000₺ bağış yapılmasını sağladılar.

Kampanya 25 Kasım tarihine kadar devam edecek. KAÇUV’a bağışta bulunarak öğrenci ve öğretmenlerimizin koşularına destek vermek isterseniz bu bağlantıya tıklayınız.

KAÇUV ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Adım Adım Nedir?

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur.

Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

Adım Adım Oluşumu, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir.

Adım Adım Oluşumu, kişilerden veya kurumlardan, doğrudan elden veya banka hesabına yatırılmak suretiyle para almamaktadır. Bağışları, desteklenen Sivil Toplum Kuruluşunun banka hesabına yatmaktadır. Adım Adım oluşumu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bu bağlantıya tıklayarak alabilirsiniz.

Start ! Dayanışma ruhuna sahip SB sporcularımızı bir sonraki koşuda görmek dileğiyle…

X