Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Profesyonellerle buluşma… Meslek Atölyeleri…

"Üniversiteye Doğru" projesi - Öğrencilerimiz meslek seçimlerini yapıyorlar...

20 Mart 2018 Salı günü 11.40 - 13.05 saatleri arasında Lise 3. sınıf öğrencilerimize "Meslek Atölyesi" etkinliği düzenlenecektir. Her öğrenci, tercih ettiği alana göre, bir profesyonel ile görüşüp o meslek hakkında geniş fikir sahibi olacak. Bu etkinlik, öğrencilere profesyonel geleceklerini hazırlamaları ve faydalı bilgiler edinmeleri için bir şans. Öğrenciler tarafından çok beğenilen bu buluşma, "Üniversiteye Doğru" projesinin yeni bir etabı.

“Meslek Seçimi ve Uzmanlaşma” etabının bir parçası olan meslek atölyeleri, Mart ayında gerçekleşmektedir. Bu sene yine Lise 3 öğrencilerimiz, ilgilerini çeken meslekler hakkında; fotoğrafçılık, sosyoloji ve mekatronik alanlarında çalışan profesyoneller ile buluşacaklar.

Üniversiteye Doğru ” projemiz kapsamında gerçekleşen “Meslek Atölyeleri” etkinliğimiz,  öğrenciler tarafından çok dikkatle izlenmektedir. Öğrencileri , motive eden bu buluşmalar, Nisan ve Mayıs aylarında da gençlerin bilgi sahibi olmayı istedikleri diğer mesleklerle devam edecek. Öğrenciler, bireysel olarak, etraflıca bilgi edinmek istedikleri bir veya birkaç mesleği seçebiliyorlar.

Öğrencilerimiz uzman konuklarımız ile bir araya gelerek ;

  • Mesleğin eğitimi, teorik ve pratiği
  • İlgili sektörler ve pozisyonların çeşitliliği
  • Yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve iş olanakları
  • Staj imkanları

… ve daha birçok konu hakkında sohbet edip bilgi alabilme fırsatını bulacaklar.

Fotoğraf konusunda Koç Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Laleper Aytek, Sosyoloji konusunda Koç Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Çetin Çelik ve Mekatronik konusunda Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Ali Koşar Okulumuzda olacaklar.

Davetimizi kabul edip öğrencilerimizle deneyimlerini paylaşacak olan konuklarımıza şimdiden çok teşekkür ederiz.

 

X