Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Önümüzdeki Ders Yılı İçin Yenilikler 

Önümüzdeki ders yılında, Saint Benoît Lisesi olarak, öğrencilerimize,Kurum Projemizde ve Bütünsel Eğitim Projemizde destek olmak amacıyla, yeni alanlar ve yeni pedagojik araçlar sunacağız.

Büyümeleri için Öğrencilerimize Sunacağımız Yeni Alanlar

Müzik ve video! 

Birinci dönemde, okul orkestramızın üyesi öğrenciler tarafından yönetilen ve bir prova odası, bir ses ve görüntü kayıt odası ve bir montaj odasının da bulunduğu 200 m2’lik bir alanın açılışı.   

Birlikte Büyümek için Alanlar

Fransız liseleri  ve ‘‘fuayeleri’’ modeli üzerinden, öğrencilerin kendileri tarafından yönetilecek ve rahatlamak, bir araya gelmek ve birlikte yaşamayı öğrenmek amacıyla yararlanılacak alanlar. 

Dördüncü bir Laboratuvar

İki fen laboratuvarı ve robotik ve teknolojik yeniliklere ayrılmış Fablab’a ilaveten, yeni bir laboratuvar.

Öğrenciyi, Projesinde daha Yakından Takip Etmek Amacıyla, Ders Düzenlemelerinde Yenilikler 

Hazırlık sınıflarında, bir ders daha fazla  fen dersi.  Ayrıca, üç ders saatinden ikisi, öğrencilerin, laboratuvar tekniklerini ve fen bilimlerinde kullanılan Fransızcayı daha iyi kavramalarına destek olmak amacıyla, 24 öğrenciye iki öğretmen sistemiyle gerçekleştirilecektir. 

Bilgi-işlem ve teknoloji dersleriyle ilgili olarak, haftadaki üç dersten birinde, robotik ile ilgili uygulamalı çalışmalar yapmak amacıyla, sınıfın yarısı laboratuvarda olacak.

Hazırlık sınıflarındaki İngilizce derslerinde, haftadaki üç dersten ikisi, her öğrenciye kendi temposunda ilerleme fırsatı sunmak için, iki ayrı öğretmenle, iki ayrı grup halinde yapılacak. 

Lise 3 seviyesindeki  öğrenciler, haftada iki ders, 10 öğrenciye bir öğretmen sisteminde, küçük gruplar halinde çalışacaklar ve bu şekilde ‘‘DELF/DALF’’ Fransızca yeterlilik sınavlarına hazırlanmaları için ideal koşullar sağlanmış olacak.

Lise 4 Fen öğrencileri için, deneysel fen dersleri seçenekleri arasına  ‘’Kodlama ve Teknoloji’’ adında yeni bir ders ekleniyor. Ayrıca, yeni yaklaşımlarda ilerlemek ve becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için ‘’özel matematik’’ adında bir seçenek daha olacak. .

Lise 4 Türkçe-matematik öğrencileri de, bu yeniliklerden geri kalmayacaklar ve onlara da, yedi ders arasında seçim yapma imkânı sunulacak. Seçmeli dersler şu şekilde sıralanıyor: İktisat ve yönetim, YGS/LYS Sınavlarına hazırlık amaçlı matematik, İngilizce yüksek öğrenim seçeneğine yönelik İngilizce, Fransızca yüksek öğrenime hazırlık amaçlı takviyeli Fransızca, sanat tarihi, sosyoloji ve girişimcilik.    

X