Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Okul ve İş Yaşamında Başarının Anahtarları

"Sabah 7 Dersi" Platformunun Kurucusu Mezunumuz ile Sohbet Toplantısı

Okulumuzdan 2013 yılında ikincilikle mezun olan ve devamında Galatasaray, Sorbonne ve Bocconi Üniversitelerini bitiren sevgili Asena ile çevrimiçi bir sohbet toplantısında buluştuk. Asena öğrencilerimiz ile, okul ve iş yaşamında başarılı olmak için nelere dikkat ettiğini ve neler yaptığını akıcı ve samimi bir dille paylaştı. Ayrıca, sosyal medyada pek çok profesyonel ile birebir sohbet ederek gerçekleştirdiği mesleki tanıtım videolarını paylaştığı "Sabah 7 Dersi" platformunu da tanıttı.

Akademik başarının ötesinde…

Asena, okulumuzdan mezun olduğu sene iç sınav ile Galatasaray Üniversitesi İktisat bölümünü kazandı. Sorbonne Üniversitesi ile çift diploma programı sunan bu bölümü bitirdiğinde, hem GSÜ hem de Sorbonne diploması ile mezun oldu. Devamında İtalya’da Bocconi Üniversitesi’nde burslu olarak yüksek lisans yaptı ve Türkiye’ye dönerek bankacılık sektöründe çalışmaya başladı.

Okul hayatı boyunca ders başarısı yüksek bir öğrenci olan Asena, 22 Mart Salı günü saat 17.00’de çevrimiçi olarak gerçekleşen sohbet toplantımızda, akademik başarının yanında sosyal olarak neler yaptığını öğrencilerimiz ile madde madde paylaştı. Hem okul hem de iş yaşamında kendisini geliştirmesini sağlayan etkinlikleri gerekçeleri ile anlattı ve öğrencilerimize önemli ve değerli önerilerde bulundu.

Sabah 7 Dersi…

2020 yılında, halen çalıştığı Amerikan bankasında görevli iken, bir sosyal sorumluluk projesi olarak “Sabah 7 Dersi” platformunu kurdu. Bu platformda, Instagram üzerinden, meslek profesyonelleri ile canlı sohbetler yaparak mesleki kararsızlık yaşayan gençlerin yolunu aydınlatmaya çalıştı.

Halen 5 kişilik bir gönüllü ekiple yürüttüğü “Sabah 7 Dersi” platformunda konuklar, dinleyiciler ile kişisel kariyer yolculuklarını paylaşabiliyor, farklı ülkelerde faklı bölümler okumak ile ilgili deneyimlerini aktarabiliyor veya mesleklerini ve çalıştıkları pozisyonları tanıtabiliyor. Ayrıca bu platformda iş dünyasından öğrencilere öneriler şeklinde küçük notlar ve iş ilanları da paylaşılıyor.

Sınırsız bir kaynak…

Asena, hem kendi kariyer yolculuğunu, hem de gençlerin ihtiyaçları olan bilgiye ulaşmalarını sağlamak için yaptığı bu girişimi anlattığı toplantımızın sonunda, iletişim bilgilerini de paylaştı. Mezunu olduğu okulumuzun öğrencilerinin taleplerine çok açık olduğunu ifade ederek, “Sabah 7 Dersi“nde dinlemek istedikleri meslek, sektör, bölüm, ülke gibi ihtiyaçlarını onunla paylaşmaları halinde, bu alanlara öncelik vereceğini de duyurdu.

Kendisine, öğrencilerimize zaman ayırdığı ve çok kıymetli önerilerini paylaştığı için teşekkür ederiz.

Oturumu izlemek için BURAYA tıklayınız.

X