Öğrencilerimiz Ve Konuklarımızla Bir Hafta Boyunca Cazın Büyüsü !

"Jef Giansily Quintet" Silüet Salonu'nun sahnesindeydi...

"Jef Giansily Quintet"in konseri sırasında salonda hiç boş yer kalmadı ! Kadifemsi tınılar, piyanistin narin ve yumuşak dokunuşlarıyla ortaya çıkan müzik, seyircilerin gönlünü hemen fethetmeyi başardı. Jef Giansily Quintet'in sanatsal kalitesi ve kişisel yaratıcılıklar, piyanistin besteleri, kapsamlı bir müzik repertuarı oluşmasını sağladı. 7 Aralık Perşembe günü Silüet Salonu'nda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuz bu uluslararası caz grubunun sahne performansına veliler, öğretmenler, Saint Benoît Lisesi'nin dostları yoğun ilgi gösterdiler...

Tanınmış Amerikalı, İsveçli ve Fransız müzisyenlerden olan “Jef Giansily Quintet” piyanistin orjinal müziği etrafında buluşmaktadır. Bu beşlinin yaptığı müzikte dinamik, içinde değişken tempo ve ruh halleri barındıran, ama lirik ögeleri ön planda tutan bir yaklaşım vardır. Kendi grubunun lideri olarak, Jef Giansily ruh hallerini değiştirdiği ve farklı tempoları barındıran bir yaklaşımla besteleyip çalmaktadır.

Birçok güçlü ve etkili solo performansın segilendiği konserde, Jef Giansily Quintet notaların hakkını verdi. Bu konser, özellikle giriş kısmındaki saf tonlar ve kadifemsi tınılar ile birlikte, güçlü hisleri ve gizli duyguları bir araya getirdi. Hatasız ve doğru zamanda yaptığı vuruşlarla davulcunun solo performansı, trompetçinin icrası, kontrbasçı ve saksofoncunun şaşırtıcı performansları Silüet Salonunda yankı buldu. Uluslararası caz dünyasının tanınan sanatçıları arasında yer alan bu beşli grup, başka bir deyişle Jef Giansily, Herman Mehari, Pierre Bernier, Matthew Hall ve Darrell Green, Saint Benoît Lisesi’ni büyüledi. Grup üyelerinin profesyonel hayatları ile ilgili bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Konserin yer aldğı hafta, müzik tutkunu olan öğrencilere dinamik ve etkileşimli bir atölye düzenlendi. Müzisyenler ve onların kariyerleri hakkında bilgi edinmek için sabırsızlanan öğrenciler, “Jef Giansily Quintet” ile birlikte caz müziğinin tarihi ve teknikleri hakkında konuşarak güzel bir müzik atölyesi gerçekleştirdiler.

Basında :

Konserin bir bölümünü dinlemek için BURAYA tıklayın

Caz imzasıyla muhteşem bir müzik haftası…

İşte “Caz Haftası”ndan birkaç güçlü fotoğraf karesi !

X