Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

MilanMUN 2021 – Fas Delegemiz En İyi Delege Seçildi!

Saint Benoît Lisesi’nin Birleşmiş Milletler Modeli (MUN) Kulübünün, sadık ve oldukça faal bir üyesi olan Arda, MUN Konferanslarının gerçek bir tutkunu. Şimdiye dek, bir çok uluslararası konferansa katıldı.
Arda, MILANMUN 2021 Konferansında, fazlasıyla hak ettiği, uluslararası bir teşekkürle onurlandırıldı. Konferansın en iyi delegesi seçilen Arda, bize duygularını aktarıyor. 

MUN Kulübündeki İlk Dönemlerim

İlk MUN Konferansına katıldığımda, 9.Sınıftaydım. Konferans, Cenevre’deydi ve ben, Yapay Zekâ ve Etik Komitesinde tercüman olarak katılmıştım. Bu deneyim, bana, tercüme sorumlusu olarak, okulumuzun komite başkanlığı ekibinin üyesi olmamı sağladı. O seneden beri, EXEC ekibinde bir görevim var.

2021 yılında, Genel Kurul (PAG) Başkanı oldum ve konferansımız iki dilde olduğu için, ben Fransızca Genel Kurul Başkanlığını üstlendim.  

Her ne kadar, Coronavirus, okulumuzda bir konferans düzenlememize engel olsa da, ekibimiz, etkileyici bir çevrimiçi konferans düzenlemek için çok yoğun çalışıyor. 

MILANMUN Konferansının En İyi Delegesi Seçilmesi

Diğer okullar tarafından düzenlenen çevrimiçi konferanslara katılarak, kendimize uyarlayabileceğimiz ya da üzerinde değişiklikler yapabileceğimiz yöntemler keşfedebiliyoruz. MilanMUN’daki en son deneyimimde, hep birlikte çok güzel bir konferans gerçekleştirmeyi başardık  ve ben komitemin en iyi delegesi seçildim. Bu benim için önemli, çünkü, okulumu uluslararası bir çerçevede temsil ettiğimi düşünüyorum. Okulumuzu ve konferansımızı tanıtmak bir şanstı.  

Onların, organizasyon ekibi ve danışmanlarıyla bir toplantı düzenleyebildim. Arkadaşlarım ve ben, onlarla, ikinci gün oturumlarının ardından konuştuk. Onlara, konferansımızdan bahsettik ve SB-MBNU 2021 Konferansına katılmayı kabul ettiler.  

Gelecek

MUN, gezegenimizin geleceğiyle ilgilenen gençler arasında global bir ağ geliştirmek için büyük bir fırsat.

İçimizden birisine böyle bir şükran sunulması, bu konferansı daha da uluslararası kılmakla kalmıyor, aynı zamanda, diğer okullara, kulübümüzün tüm delegelerinin tecrübesini göstermesini sağlıyor. 

Ve çok yakında, Saint Benoît Lisesi Birleşmiş Milletler Modeli!   

X