Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Meslek Tanıtım Gününde “Merak ve İlgi”, “Deneyim” ile Buluştu

"Üniversiteye Doğru" projesi- Lise 2

10. sınıf öğrencilerimiz adım adım kariyerlerini şekillendirmeye devam ediyor. Gelenekselleşmiş olan Saint Benoît Fransız Lisesi Meslek Tanıtım Günü 15 Aralık Perşembe günü online platformda gerçekleşti.

Ders Seçimi için karar verme sürecinde önemli bir adım…

Öğrencilerimiz ile “Ders Seçimi” süreci; “Ders seçiminden Önce Son Çıkış” konferansı, kariyer odaklı bireysel görüşmeler ile başladı ve Holland Mesleki Karar Verme Envanteri uygulaması ve değerlendirilmesi, farklı meslek video tanıtımları, sınıf etkinlikleri ve  “Tecrübe Konuşuyor- Ders Seçimi Süreci” etkinliği ile devam etti. Şimdi ise süreci Meslek Tanıtımları ile tamamladık. Daha önceden düzenlenen ayrıntılı bir anket ve bireysel görüşmelerden sonra şekillenen, her öğrenciye özel ve bireysel bir plan oluşturuldu. Tanıtımlara katılacak meslek alanları bu plana uygun belirlendi.

Öğrenciler 21 Meslek Tanıtımı izleme fırsatını buldu. 

“Meslek Tanıtım Günü” Online platformda  21 Saint Benoît mezunu ve iş hayatından profesyonellerin katılımı ve katkıları ile ses getirdi. Organizasyonumuz, öğrencilerimizin tanımayı en çok istedikleri 30 meslek grubu, 3’er seanslık, 21 oturumda gerçekleşti.

Her öğrencimiz üç meslek tanıtımını izleme fırsatı buldu. Öğrencilerimiz merak ettiklerini önceden “Meslek Tanıtım Sunumları Soruları” formunda  sorma fırsatı buldular. Moderatörlerimiz konuklarımıza öğrencilerin sorularını da iletti.  

Meslek tanıtım oturumlarını tekrar izlemek isteyen veya farklı meslek tanıtımını izlemek isteyen öğrenciler aşağıdaki linklerdenKişisel Verileri Koruma Kanunu” gereği; hiç kimse ile ve hiçbir platformda paylaşmamak ve her hakkı okulumuzda saklı kalmak koşulu ile izleyebilirler.

 

Bilgisayar Yazılım Mühendisliği- 

Diş Hekimliği-

Eczacılık-

Ekonomi-

Endüstri Mühendisliği-

Girişimcilik-

Grafik Tasarımı-

Hukuk-

İşletme-

Kimya/ Kimya Mühendisliği-

Makina Mühendisliği- Mekatronik-

Mimarlık- İç Mimarlık-

Moda Tasarımı ve Yönetimi-

Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisliği-

Psikoloji-

Radyo-Tv- Sinema-

Reklamcılık – Medya İletişim- Halkla ilişkiler-

Siyaset Bilimi- Uluslararası ilişkiler-

Sosyoloji- 

Tıp-

Uluslararası Ticaret- 

Tüm öğrencilerimiz, sunumlar sonrasında fikirlerini oluşturmak, zenginleştirmek ve netleştirmek için bir fırsat yakaladılar. Şimdi sıra, mesleki yol haritalarını netleştirmekte.

Organizasyonumuza katkı sağlayan tüm konuklarımıza değerli zamanlarını bize ayırdıkları için candan teşekkür ederiz.

Aydınlık bir geleceğe doğru yol alıyoruz…

Saint Benoît Lisesine özgü “Üniversiteye Doğru” projesini takip edin!

 

X