“Meslek Tanıtım Günü”, “Merak ve İlgi” “Deneyim” ile Buluştu.

Lise 3 Öğrencilerinin Heyecan, Merak ve Sabırsızlıkla Beklediği Gün!

Okulumuzda düzenlenen “Meslek Tanıtım Günü” 32 akademisyen île Saint Benoît mezunu profesyonellerin katılımı ve katkıları ile ses getirdi. Organizasyonumuza, öğrencilerimizin tanımayı en çok istedikleri 31 meslek grubu katıldı, 3’er seanslık, 51 oturum gerçekleştirildi!

Değerli Bir Ön Çalışma Anketi

Hazırlık aşamasında düzenlenen ayrıntılı bir anket ve bireysel görüşmelerle program şekillendi. Her öğrenciye özel ve bireysel bir plan oluşturuldu. Bazı meslek tanıtımları bir, bazıları iki, bazıları ise üç seans halinde gerçekleşti. “Meslek Tanıtım” gününde, öğrencilerimiz kendileri için özel olarak gelen Saint Benoît Lisesi mezunları, iş hayatından kendi alanında yıllarca çalışmış uzman profesyoneller ve akademisyenlerle konuşma fırsatı yakaladı.

Lise 3 sınıflarında okuyan her öğrencimiz, gerçekleştirilen üç detaylı tanıtım seansı sayesinde merak ettiği meslek alanlarında bilgi edindi. Bir önceki yıl yapılan meslek tanıtımı çalışmalarından sonra üç meslek alanında daha bilgi edinme fırsatını yakaladılar. Öğrencilerin ilgi alanlarına uygun olarak seçtikleri oturumlar halinde düzenlenen etkinlik, öğrencilerin olduğu kadar bizlerle bulunan profesyonellerin de beğenisini kazandı.

Saint Benoît Lisesi, 32 Profesyoneli Ağırladı!

Okulumuzun farklı salonlarında gerçekleşen organizasyonumuzda 31 meslek tanıtıldı. Meslek tanıtım gününde Saint Benoît Lisesi toplamda 32 konuk ağırladı: Tıp, Pilotluk, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Moleküler Biyoloji, çeşitli mühendislikler, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, Yeni Medya İletişimi, Uluslararası Ticaret, Gastronomi, Psikoloji, Sosyoloji, Hukuk, İşletme, Mimarlık ve Yazarlık Mesleğine kadar geniş bir yelpazede, öğrencilerimizle konuklarımız, eş zamanlı sunumlarda bir araya geldi.

Tüm öğrencilerimizin, profesyonel ve/veya teknolojik sunumlar sonucunda fikirlerini oluşturmaya ve zenginleştirmeye fırsatları oldu. Şimdi sıra, mesleki yol haritalarını netleştirmekte…

Organizasyonumuza katkı sağlayan tüm konuklarımıza değerli zamanlarını bize ayırdıkları için candan teşekkür ederiz.

Başarılar!…

Saint Benoît Lisesi’ne özgü “Üniversiteye Doğru” projesini takip edin.

Her sene daha da çok geliştirilen, akademik ve mesleki açıdan rehberlik yapan geniş kapsamlı bir proje.

Daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

Aydınlık bir geleceğe doğru yol alıyoruz !

 

X