Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Kulüp, geziler ve sosyal yaşam

"Okul Her Yerde"

Saint Benoît'da öğrencilerimizi akademik anlamda çok güçlü bir eğitimle donatmanın yanı sıra, yaşamlarını zenginleştirecek pek çok olanakla buluşturmayı da hedefliyoruz.

Bu hedefimize ulaşmak için öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedebilecekleri, ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri, meraklarını giderebilecekleri 40’dan fazla kulübe yer veriyoruz. 

 

Edebiyattan spora, robotikten çevre ve sosyal yardımlaşmaya, tiyatro kulübünden, yapay zekaya…seçenek çok.

Okulumuzda her öğrenci kendi zevkine, ilgi alanına uygun bir kulüp buluyor, bulamazsa da kuruyor. Örneğin okul bahçesinin bir kısmının ayrıldığı permakültür projesi bir öğrencinin fikri…

 Kulüp etkinlikleri dışında da öğrenciler kendi projelerini hayata geçirebiliyorlar. Saint Benoît Gönüllüleri, SB Radio, okul gazetesi hep öğrencilerin girişimi… Yaratıcılıklarını geliştirmeleri konusunda her türlü desteği verirken, projelerin hayata geçmesi için de tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Saint Benoît’da çok önemsediğimiz ve yine öğrencilerden çok ilgi gören bir uygulamamız da geziler. Öğrencilerin ilgisine göre rotalar belirleniyor. Çanakkale’den Kapadokya’ya, Şirince Matematik Köyü’nden Yunanistan, Makedonya’ya, Brüksel’e farklı rotaları izliyor; müzeleri, sanat galerilerini, sergileri de geziyoruz. 

Bu geziler sırasında öğrencilerimizin birlikte hareket etmeyi, sorumluluk almayı, bir yeri, yeni bir kültürü keşfetmeyi de öğrenmelerini amaçlıyoruz.

Eğitim ve sosyal anlamda her türlü yeniliği yakından takip ederken 400 yıllık kökleri olan okulumuzda gelenekleri de önemsiyor, yaşatıyoruz. Okulumuzda vals dersleri de var folklor de…

Saint Benoît’ya özgü geleneklerimiz de var. Öğrencilerimiz, okulun o gece için özenle hazırlanan tarihi avlusunda, kız öğrencilerimizin bembeyaz elbiseler giydiği, saçlarına beyaz-mor çiçekten taçlar taktığı, Beyaz Gece adı verilen eşsiz bir törenle mezun oluyor.

Öğrencilerimiz, Saint Benoît’yı tercih ederek, okulumuzda geçirdikleri beş senenin sonunda, hayatlarına pek çok deneyimi katmış, yeteneklerini ve kendilerini keşfetmiş, farklı kültürleri, coğrafyaları tanıma fırsatı bulmuş, ayrıcalıklı ve prestiji bir eğitim almış, kendine güvenli bireyler olarak mezun olma imkanına kavuşuyorlar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

X