Konferans: “Bugünün Doğruları Geleceğin İnsanını Yaratır Mı?”

Geleceğe Adım Atan Öğrencilerimize İpuçları...

Hızla gelişen teknoloji, şaşırtıcı bir dönüşüm ile insanlığı farklı bir çağa doğru yönlendiriyor.
Bugünkü bilincimiz ile biz, bu gidişata uyumlu muyuz? Geleceğimizi kurarken yenilikleri ne ölçüde takip ediyoruz?
"Üniversiteye Doğru" projemizin son basamağında, önemli bir sorgulama...
Bugünün doğruları geleceğin insanını yaratır mı?

13 Aralık 2019 Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi Basın ve İletişimden Sorumlu Rektör Danışmanı Sayın Turgay POLAT okulumuza gelerek öğrencilerimiz ile, çok zengin bir içeriğe sahip olan sunumunu paylaştı.

Geleceğe Gerçekten Hazır Mıyız?

Sunumunda, hızla ilerleyen teknolojinin insan yaşamını her açıdan etkileyeceği konusuna değinen Polat, öğrencilerimizi seçecekleri üniversiteler ve hedefledikleri bölümler ile ilgili bir kez daha düşünmeye sevk etti. Ülkemizden ve dünyadan pek çok güncel haberi ve çarpıcı gelişmeyi paylaşan konuşmacı, bunların ışığında öğrencilerimizin vizyonlarını genişletmek üzerine konuşmalar yaptı.

Kariyer Seçiminde Bilinçli Olmak Zorundayız…

Günümüz dünyasında artık kişinin, gelişmeleri takip ederek kendi donanımına yatırım yapması en önemli faktör olarak görülüyor. Bunun birinci adımı sayılabilecek olan kariyer seçimi de, ancak gerçekçi bir şekilde yapılırsa kişisel gelişimi destekleyebilir. Sayın Turgay Polat geleceğin meslekleri üzerine konuşurken, edinilen yüzeysel bilgilerle ve popüleriteye kapılarak meslek seçmenin, kişinin bireysel özelliklerini yok sayması anlamına geleceğini vurguladı. Öğrencilerimize, ilgi alanlarını, yetenek ve yetkinliklerini iyice keşfedip, kişilik özelliklerine uygun mesleği seçenlerin başarılı ve mutlu olduğunu hatırlattı.

Turgay Polat Kimdir?

Turgay Polat, dünyanın farklı ülkelerinde eğitim araştırmaları yapmıştır. Yayımlanmış 2 kitabı ve birçok makalesi bulunmaktadır. Eğitim yazılarının yanı sıra, öğrenci ve öğretmenlere bu güne kadar 2000’e yakın konferans ve eğitim vermiştir.

Sayın Polat’a katkıları ve etkileşimli konferansı için teşekkür ediyoruz.

Üniversiteye Doğru Projesi, Nedir?   BURAYA tıklayınız

 

X