Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Kaynaştırma Günleri

"Yeni bir okul, yeni bir sosyal ortam, yeni arkadaşlıklar…''

Farklı okullardan gelen hazırlık sınıfı öğrencilerimizin, önlerindeki beş yılı geçirecekleri liselerini hızlı bir şekilde keşfetmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla Kaynaştırma günleri etkinlikleri düzenlendi.

İlk hafta, her gün üçer sınıfın katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde öğrenciler, ekip ruhu ile hareket edip, Sekreterlik, Revir, Laboratuarlar, Zümreler gibi okulun değişik yerlerini, ellerinde bulunan sorulara cevap vererek keşfettiler. Hazırlık Sınıfları Rehberlik ve Psikolojik danışman öğretmeninin hazırladığı etkinliklerde birbirlerini daha iyi tanıma imkanı bulan öğrencilerimiz, Beden Eğitimi öğretmenlerinin düzenlediği oyun ve yarışmalarla belki de uzun yıllar sürecek dostlukların temellerini attılar.

Okulda Bir Gece

İkinci hafta, öğrenciler ‘‘Okulda bir Gece’’ adlı etkinliğe katıldılar. Bu etkinlikte öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde, okullarının bulunduğu tarihi Galata semtini ve kullanabilecekleri toplu taşıma seçeneklerini (otobüs, metro, tramvay, füniküleri vapur…) keşfettiler. Okula dönüşte Rehberlik ve Psikolojik danışman öğretmenin yönettiği ve amacı öğrencilerimizin birbirleriyle bir grup olarak iletişime geçmelerini sağlamak, beraber çözüm ve strateji üretebilme becerilerini desteklemek olan etkinliklere katıldılar. 

Etkinlikler, ‘‘Cennet bahçesi’’ ‘nde düzenlenen bir akşam yemeği ve Silüet Salonunda izlenen Fransızca bir filmle devam etti.

Ve sonunda, yatma saati geldi. Öğrencilerimiz, Cennet Bahçesinde bir çadırın içerisinde, okullarındaki ilk gecelerini geçirdiler. Uzun bir gecenin ardından uyandıklarında, ilk önce Café Bonjour’da kahvaltı ettiler, ardından derslere girdiler. 

Okulun Tarihçesi üzerine Konferans

Saint Benoît Lisesi’nde öğrenci olmak aynı zamanda köklü ve görkemli bir tarihin de mirasçısı olmak anlamına gelir. 11 – 18 Eylül tarihlerinde  Kaynaştırma günleri kapsamanında düzenlenen bir dizi etkinliğin sonuncusu olarak, öğrenciler, yeni evleri olan okulumuzun asırlara yayılmış tarihçesinin anlatıldığı bir konferansa katıldılar. Bu konferansta, hem okul tarihi açısından önem taşıyan tarihler aktarıldı, hem de farklı kuşaklardan mezunlarımız, okul tarihinin daha az bilinen kimi anektodlarını anlattılar. Etkinlikten mutlu bir şekilde, kendilerine hediye edilen, okul tarihimiz üzerine bir kitap ile ayrılan yeni öğrencilerimize sunulan paylaşım dolu bu güzel gün için Türk Müdür Başyardımcımız Serhat Bey’e’ 87, uzun yıllar kurumumuzda eğitimcilik yapmış aynı zamanda okulumuz mezunu Regis Medici ’65 ve diğer mezunlarımız Hakan Ersavaştı ’86 , Ayşegül Ergin ’03’ve Mezunlar Derneği Başkanı Murat Bey’94’e teşekkür ederiz.

Okulumuza yeni başlayan hazırlık öğrencilerimizin kendilerini bir an önce evlerinde hissetmeleri için her türlü çaba gösterildi. Bu güzel anlar için tüm eğitim kadromuza teşekkür eder, 2027 – 2028 de mezun olacak öğrencilerimize  başarı ve mutluluklar dileriz. 

Kaynaştırma videosunu izlemek için:

Kaynaştırma Günleri ile ilgili öğrenci yorumları:

”Benim için kaynaştırma günü isminin de tam yakıştığı ve hakkının verildiği bir gündü. Yeni tanıştığım arkadaşlarımla daha samimi olabileceğimiz bir ortam sağlandı. Barbekü partisi çok eğlenceliydi,beraber çok güldük ve çok eğlendik. Okulun çevresinde dolaşmak benim için yeni bir keşifti. Bir gün ben de eve yalnız dönersem hangi ulaşım araçlarını kullanmam gerektiğini öğrendim. Hep beraber film izledik ve ben izlerken çok keyif aldım. İlk defa çadırda ve okulda kaldım. Ateş yakmayı ve nasıl çadır kurulacağını öğrendik. İnanılmaz ve hayatım boyunca unutamayacağım bir deneyim oldu. Bu etkinlik bana okulumu evim gibi hissettirdi. Eminim ki okulumda daha çok eşsiz ve hiç unutamayacağım anılar biriktireceğim. İyi ki Saint Benoît’dayım. ”

Derin (Hazırlık B)

”Merhaba,benim adım Lal Mira.Hazırlık G sınıfı öğrencisiyim.Bu hafta pazartesi kaynaştırma etkinliklerinden biri olan kamp etkinliğimiz vardı.Bu etkinlik bence çok güzel bir şekilde planlanmıştı. Okul çevresi yürüyüşünden sinemasına, sinemasından marshmallow yakmaya kadar bir sürü etkinlik vardı ve bu bence orada geçirdiğimiz süreyi en verimli şekilde geçirmemize imkan sağladı.Oradaki görevlerimizi de bir takım halinde arkadaşlarımızla birlikte halletmemiz bence çok keyifliydi ve kaynaşmamıza olan etkisi büyüktü.”

Lal Mira ( Hazırlık G)

”Merhaba, benim adım Zeynep. Size geçen hafta sadece hazırlıklara yönelik yapılan bir etkinlikten bahsedeceğim.Bir hafta boyunca süren bu etkinlikte her akşam hazırlık sınıfları dönüşümlü olarak okulun Cennet Bahçesi’nde kamp yaptı. Biten bir okul gününün ardından okulun çevresindeki toplu taşıma noktalarını keşfettikten sonra çadırları kurmak için okula geri döndük. Öğrencilerin; fransızca film izleme, takım oyunu, çadırda birlikte kalma sayesinde kaynaştığını; çadırı birlikte kurup kaldırma ile işbirliği yapma duygularının geliştiğini düşünüyorum. Ayrıca doğa ile iç içe olmanın nasıl olduğunu gördüğümüz güzel bir gündü. Özetle bu etkinliğin konfora alışmış yeni nesil için güzel bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.”

Zeynep (Hazırlık C)

”İlk olarak bize böyle bir olanağı sağladıkları için öğretmenlere ve çalışanlara çok teşekkürler . Benim için eşsiz bir deneyim oldu . Galata Kulesi, Karaköy Vapur İskelesi, İstiklal Caddesi gibi okulun etrafında olan yerleri gezdik.Bu gezi sırasında sosyalleşme fırsatı da bulduk.Okula döndüğümüzde  çadırların nasıl kurulacağı bize öğretildikten sonra en çok eğlendiğim bölümlerden biri olan çadır kurma işlemleri başladı ben hem arkadaşlarımla konuşma fırsatı bulurken hem de arkadaşlarıma yardım ederek 3 çadır kurulumuna yardım ettim. Serbest zaman bitince rehberlik öğretmeni ile beraber etkinlik yapıp yemek yedik sonrasında başka uzun bir ara verildi ve gerçek anlamda çok eğlendim bence arkadaşlarım da böyle düşünüyordur sosyalleşme açısından çok güzel zaman geçirdik .Şimdi özet olarak bakınca daha yeni başladığım Saint Benoit lisesi bana yeni arkadaşlar edinmemi sağladı bunu yaparkende eğlendirdi.Bana bu eşsiz deneyimi yaşattığı için tekrardan öğretmenlerime çok teşekkürler.”

Batuhan (Hazırlık G)

”Okulda bir gün bence çok eğlenceli bir aktiviteydi. Sadece okulda kalmadım aynı zamanda hem arkadaşlarımla kaynaştım, oyunlar oynadım. Çadırda bir gece dahi geçirdim arkadaşlarımla. Çadırları kendimiz kurduk ve kendimiz topladık. Gece hep beraber bir film izledik, kaliteli ve değerli anılar biriktirdik. ”

Poyraz  (Hazırlık F)

”Kamp alanı cennet bahçesindeydi ve alana gidince ufak bi çadır kurma dersi verdiler.Sonrasında okulun çevresini gezdik ve ulaşım yerlerini gördük.Vapurdan tramvaya, tramvaydan metroya bir sürü ulaşım alanı var.Okula geri geldiğimizde rehberlik etkinlikleri yaptık ve sonrasında çadırlarımızı kurduk.Serbest zamanda arkadaşlarımızla vakit geçirdik. Sonrasında yaklaşık 2 saatlik eğlenceli bir film izledik,yatmaya hazırlandık ve çadırlara geçtik .Sabah 6.30 da uyandık ve okula hazırlandık.Günü bitirdik ve evlerimize döndük.Çok güzel bir deneyimdi.”

Yiğit  (Hazırlık F)

 

X