Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

« Hoşçakalın… »

Türk Müdür Başyardımcısı Gülay Doğusoy'un konuşması

Okulumuzda 5 yıldır Türk Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Gülay DOĞUSOY, Temmuz 2018 tarihi itibariyle görevinden ayrılacaktır. Karşısındakini, daima güler yüzle ve büyük bir dikkatle dinlemeye hazır olmasını çok takdir ettik. Bir Saint Benoît Lisesi mezunu olarak, okulumuzu gayet iyi bilen Gülay Hanım, okuldan ayrılacağı  bu günlerde duygularını bizlerle paylaştı...

Bugün, ders yılının son günlerinden biri. Lise’den çıkmak üzere adım attığım anda zihnim yüzlerce anıyla doluyor yine : 5 yıllık ortaokul eğitimimi Sainte Pulchérie’de tamamladıktan sonra Saint Benoît Lisesi’ne geçme kararım, bu okula başladığım ilk gün, dün gibi aklımda. Okul Müdürümüz Père Danjou, sevgili Soeur’ler, Türk Müdür Başyardımcısı Fahriye Çetinkanat, öğretmenlerim, sınıf arkadaşlarım… Yıllar sonra aynı kurumda Türk Müdür Başyardımcısı olarak geçirdiğim yıllar, tanımaktan ve birlikte çalışmaktan mutlu olduğum meslektaşlar ; Mme Silva gibi, Ertuğrul Hoca gibi aramızdan çok erken ayrılan ancak izlerini her yerde gördüğümüz çalışma arkadaşlarımız…

Sainte Pulchérie Lisesi’ndeki müdürlüğü sırasında tanıştığım ve 1 yıl boyunca birlikte çalışma fırsatını bulduğum, işine bağlılığı ve eğitim vizyonunu çok takdir ettiğim M. Gentric bana bu görevi teklif ettiğinde ağır bir sorumluluğun beni beklediğini ve bu ”Yuvaya Dönüş”ün hayatımda önemli bir yeri olacağını biliyordum. Bu tekliften duyduğum gurur ve sizlerle birlikte Lise’min eğitim misyonuna aktif olarak katkıda bulunabilme isteği bu sorumluluğu alma kararını beraberinde getirdi.

Sevgili Pères’lere ve M. Gentric’e bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Lise’min havasını yeniden soluma fırsatını bulmamın üzerinden 5,5 yıl geçti ; artık ayrılma zamanı geldi…İçim rahat ayrılıyorum, bu bir bayrak yarışı ; bayrak yakında yeni Türk Müdür Başyardımcısı’na geçecek, o da kendisinden öncekiler gibi görevini layıkıyla yerine getirerek Lise’yi yukarılara taşıyacaktır.

Sevgili M. Gentric, Sevgili Müdür Yardımcılarımız, Sevgili Öğretmenler, İdari Kadro, Personel ; kısaca Saint Benoît Lise’si ekibi, sizlere içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Sizleri tanımış ve birlikte çalışmış olmaktan çok mutluyum. Her zaman kolay olduğunu söyleyemeyeceğim, ancak bana hem kişisel hem de profesyonel anlamda çok şey katan bu görevde bana destek oldunuz. Kurumun işleyişini en iyi şekilde yürütebilmek için yanımda olduğunuzu daima hissettim.

Sevgili Veliler, çocuklarınızın eğitimi için bizlerle birlikte hareket etmeniz, yakın ilgi ve işbirliğiniz çok değerli, teşekkür ediyorum. Eğer birlikte çok güzel projeler hayata geçirebiliyorsak, bu bizlere duyduğunuz güvenin itici gücünden kaynaklanıyor.

Ve Sevgili Öğrenciler, bu yıllar içinde ne kadar verimli bir eğitim süreci geçirdiğinizi gözlemledim ; başarılarınızı ve büyük bir özenle hazırladığınız, bizzat sizlerin özgün ürünlerini ortaya çıkaran projelerde özverili çalışmalarınızı takdirle izledim. Henri-Frédéric Amiel’in dediği gibi : « Tüm hayatınızı okulda geçiremezsiniz, bir süre sonra öğrendiklerinizi yaşama uygulamanın yaşı gelir ! »
Lise’de almış olduğunuz eğitim öğrendiklerinizi uygulayarak, öncelikle iyi insanlar, iyi vatandaşlar olmanızı destekleyecektir. Size bol şans diliyorum, yolunuz daima açık ve aydınlık olsun.

Sizlere, Saint Benoît Lisesi’nin daima izinde olduğu Atatürk’ün 1922 yılında söylemiş olduğu bu cümleyle “hoşçakalın” demek istiyorum. “En önemli ve verimli görevimiz kesinlikle başarılı olmak zorunda olduğumuz milli eğitimdir. Bir ulusun gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur.

Gülay DOĞUSOY
Türk Müdür Başyardımcısı

X