Hazırlık Sınıfında Başarımızın Temeli: Pedagoji ve Bütünleşme!

Tecrübe Konuşuyor

Lise’de, fikir alışverişinde bulunuyoruz, birbirimizle paylaşıyoruz, ve hep beraber, öğretmenler ve öğrenciler, zorlukların üstesinden geliyoruz!

Her öğrenciyi değerli kılmak, başarı odaklı bir eğitim sürecini uygulamaya koymak, öğrenciye yakın destek… bunların hepsi Bütünsel Eğitim projemizin amaçları.

Öğrenciyi yakından takip ederek ona kişiselleştirilmiş bir eğitim sunup Bütünsel Eğitim kapsamında yer alan beş boyutta yani duygusal, bilişsel, dilsel, sosyal-ahlaki ve bedensel boyutlara güven içinde ulaşmasını sağlıyoruz.

İşte bu perspektif içerisinde Saint Benoît Lisesi’nin daha çok deneyime sahip olan öğrencileri yeni bir okulu, yeni bir kültürü, yeni bir eğitim anlayışını ve okul kurallarını keşfeden Hazırlık sınıfındaki arkadaşlarına tavsiyelerde bulunmaya geliyorlar.

Üst Sınıflarda Okuyanların Deneyimleri Değerli

Yeni bir okul, yeni bir ortam, yeni bir dil, yeni arkadaşlar… Hazırlık sınıfı öğrencilerimize günden güne daha tanıdık geliyor.

Yeni deneyimler yaşamak ve yeni arkadaşlıklar her zaman için kişiyi zenginleştirir. Coşku ve heyecana yol açan bu deneyimler bir uyum süreci gerektirir. Biz de bu süreci kolaylaştırıyoruz. Deneyimli kişilerin yol göstermesi bu uyum sürecini kolay hale getiriyor.

Bu nedenle, her zaman çok sıcak bir ortamda gerçekleşen ve Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz tarafından da çok beğenilen bir buluşma gerçekleştiriyoruz.

Rehberlik Dersinde Hazırlık Sınıflarının Misafirleri Vardı…

30 Ekim Çarşamba günü Lise 1 ve lise son sınıf öğrencileri hazırlık sınıflarını ziyaret ettiler. Onlarla tecrübelerini paylaştılar, sorularını yanıtladılar. Geçici zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini anlattılar, dil öğrenmenin püf noktalarıyla, ilk sene boyunca Lise ile uyumlu yaşamakla ilgili ipuçları verdiler. Sıkı fikir alışverişleri gerçekleşti!

Saint Benoît’lı Olmak…

Lise 1 ve lise 4 öğrencilerine Hazırlık sınıfı öğrencileriyle gerçekleştirdikleri, “Saint Benoît’lı olmak” kavramını daha iyi anlayabilmelerini sağlayan bu içten ve rahat görüşme için çok teşekkür ediyoruz.

X