Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Geleceğime Mektup, Hazırlık Sınıfları 2021 Yılına Randevu Alıyorlar !

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz 5 sene sonra okumak üzere büyük bir heyecanla “Geleceğe Mektup” yazıyorlar. Saint Benoît Lisesi’nde herşey gerçekleşebilir.
Hayaller bile …
Bugünüm … Geleceğim … Şimdi kimim ve kim olmak istiyorum ?
Geleceğe mektup …
2016’da göndereceğim, 2021’de elime geçecek.

Saint Benoît Lisesi Rehberlik Servisi, hazırlık sınıflarından Lise 4’lere kadar uzanan uzun soluklu bir proje gerçekleştiriyor. Yalnızca özel hayatta değil profesyonel hayatta da başarılı olmaya yönelik çizilen, gerçek bir eğitim yolu.
 
Duygulu bir an“, hazırlık sınıfı öğrencileri konuya odaklanmış bir şekilde, sessizce birşeyler yazıyorlar, ne yazıyor bu öğrenciler ?
5 yıl sonraya randevu veriyorlar, 5 yıl sonra olacakları yeri hayal ediyorlar. Yazdıkları mektuplar özenle muhafaza edilecek ve 2021’de 18-19 yaşına geldiklerinde kendilerine geri verilecek !
5 yıllık lise hayatı, kısa bir süre olsa da, çocukluktan yetişkinliğe adım atılan, hayatın en unutulmaz yıllarıdır.
 
Bu proje, Saint Benoît Lisesi’nin “Üniversiteye Doğru” projesi kapsamında yapılıyor. Üniversiteye Doğru projesinin amacı, öğrencilere eğitim hayatlarında rehberlik etmek, onların profesyonel bir yol seçmelerine yardım etmek ve başarıya giden yolda onlara eşlik etmek.Projenin ilk adımı olan “Kendini Tanıma” nın birçok aşaması bulunuyor. İşte bu aşamalardan biri de geleceğe mektup yazma. Öğrenciler bu mektupta isteklerini, dileklerini, hayallerini, beklentilerini yazıyorlar. Kendi başlarına yazdıkları bu mektubu zarfa koyarak öğretmenlerine teslim ediyorlar.
Lise 4’e geldiklerinde yani 2021 yılında mektuplarını açıp okuyacaklar.

Ve hayallerinin Saint Benoît Lisesi’nde ne kadar kolay gerçekleştiğini görecekler.

Galeri

X