Geleceğe Mektup! Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimiz Kendilerine Mektup Yazıyorlar!

Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Geleceklerine Bir Mektup Yazıyorlar!

Bugünüm, geleceğim... Şimdi kimim?
Lise hayatında ve sonrasında hayallerim neler?
Hazırlık sınıfı öğrencileri 5 yıl sonraki hallerine, kendi geleceklerine mektup yazıyorlar.

Duygulu Bir An…

5 yıllık lise hayatı, kısa bir süre olsa da, çocukluktan yetişkinliğe adım atılan, hayatın en unutulmaz yıllarıdır. Öğrencilerimiz, bu sene, Saint Benoît Lisesi’ne ilk adımlarını önce evlerindeki bilgisayarlarının ekranlarından attılar. Ama artık 5 senelerini geçirecekleri bu ikinci yuvalarını keşfediyorlar. Öğretmenleriyle, sınıflarıyla tanışıyorlar.

İlk günün heyecanını, onu takip eden fransızca öğrenme çabalarını, yeni arkadaşlar edinmelerini, lise hayatında gerçekleştirmek istedikleri hayallerini, planlarını, üniversite ve sonrasında yapmak istediklerini hayal ediyor ve mektuplarına döküyorlar ve kendilerine 5 yıl sonrası için randevu veriyorlar.

Saint Benoît Lisesi Rehberlik Servisi, hazırlık sınıflarından Lise 4’lere kadar uzanan uzun soluklu bir proje gerçekleştiriyor. Yalnızca özel hayatta değil profesyonel hayatta da başarılı olmaya yönelik çizilen, gerçek bir eğitim yolu.

Üniversite’ye Doğru… İlk Adımlar

Bu proje, Saint Benoît Lisesi’nin Üniversiteye Doğru projesi kapsamında yer alıyor. Üniversiteye Doğru projesinin amacı, öğrencilere eğitim hayatlarında rehberlik etmek, onların profesyonel bir yol seçmelerine yardım etmek ve başarıya giden yolda onlara eşlik etmek.

Projenin ilk adımı olan “Kendini Tanıma”‘nın birçok aşaması bulunuyor. Bu aşamalarda çeşitli aktiviteler var. Bunlardan yalnızca biri olan “Geleceğe Mektup”ta amacımız, öğrencilerimizi hayal ettirmek, gelecekleri hakkında düşündürmek.

Gelecekteki Randevu

Öğrencilerimizin, o ilk heyecanlarıyla yazdıkları mektuplar özenle muhafaza edilecek ve 18-19 yaşlarına geldiklerinde, belki de hayatlarının en unutulmaz yıllarının geçtiği bu okula veda ederken, tekrar o satırlar sahipleri ile buluşacak…

Ve hayallerinin Saint Benoît Lisesi’nde ne kadar kolay gerçekleştiğini görecekler.

Öğrencilerimizin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

 

X