Kontenjanımız dolmuştur. Okulumuza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

“Fransa’da Mühendislik Eğitimi Almak” Deneyim Paylaşımı…

“Bir Meslek, Bir Konuk ve Fransa’da Eğitim”, « Üniversiteye Doğru » Projesi - Lise 3

Lise 3. sınıf Fen öğrencilerimizin en çok tercih etmek istediği meslekler arasında bulunan “Mühendislik” eğitimi, özellikle Fransa’daki sistemi ile merak konusu.
“Deneyim paylaşımları” adı altında ilkini düzenlediğimiz bu konferans öğrencilerimiz arasında çok beğeni kazandı, ses getirdi ve öğrencilerimizin meraklarını gidermelerine yardımcı oldu.

11 Şubat 2020 Salı günü Ecole Polytechnique-Paris Öğrencisi Mathilde Bonnetier Fransa’da mühendislik okumak isteyen öğrencilerle buluştu.

Fransa’da Mühendislik Okumak…

Mathilde Bonnetier, Fransa’daki farklı Mühendislik okulları, bu okulların özellikleri, içerikleri ve bunları birbirinden ayıran özellikler hakkında ilgi çekici bir sunum gerçekleştirdi.

Ecole Polytechnique’teki mühendislik bölümleri dışında “Bachelor” programı hakkında da bilgilendirme yapan Mathilde Bonnetier, Fransa’daki Mühendislik okullarının hazırlık programları, hazırlık sınıfları arasındaki farklar ve hazırlık sonrasında öğrencilerin önündeki seçeneklere de değindi.

Fransa’da Öğrenci Olmak Nedir?

Mathilde Bonnetier, ders çalışma önerileri, barınma ve kampüs hayatı hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu.

Öğrencilerimizin yerinde soruları konferansa dinamizm kattı.

Fransa’da mühendislik denilince ilgiler artıyor, sorular yoğunlaşıyor. Öğrencilerimiz konferansa merak ettikleri sorular ile katkıda bulundular. Sorular doğrultusunda, mühendislik okullarının diplomaları hakkında ayrıntılı bilgiler, başvuru şartları, Campus France ile yapılan işlemler hakkında da bilgiler aktarıldı.

Fransa’da mühendislik eğitimi ile ilgili okulumuzdaki çalışmalar, daha fazla bilgi ve başvuru için, lütfen BURAYA tıklayınız

Sayın Mathilde Bonnetier’e bize zaman ayırdığı ve değerli deneyimleri için teşekkür ediyor, öğrencilerimize kariyer yolculuklarında eşlik etmeye devam ediyoruz.

X