Yeni kayıtlarla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilir, sorularınız için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hnm’ı arayabilirsiniz.

Eğitimimize Dinamik Öğrenme Ortamlarını Kattık…

Gençlerimizin Hızına Uyum Sağlıyoruz !

Eğitim kadromuz iki yıldan bu yana Saint Benoît Lisesi, Dijital Okul Çantası projemizi hayata geçirmek üzere hazırlanıyor. Eğitimi daha verimli hale getirmek amacıyla içtenlikle çalışan bu ekibe sonsuz teşekkürler !

Bu çalışmaya büyük emek veren ekip, öncelikle Moodle ile uzaktan öğrenim platformunu geliştirdi. Kısa sürede, öğrenciler öğrenimde kolaylık ve ilerlemeyi sağlayan araçlardan oluşan bu platformu benimseyerek, istekli kullanıcıları haline geldiler.
Artık bu platformlara Dijital Okul Çantalarıyla da erişebiliyor ve bunu çok severek yapıyorlar !
 
Öğretmenlerin emeği, düzenli ve titiz çalışmaları, eğitimi modern yaşama uygun hale getirme istek ve azimleri ve didaktik yaklaşımları şu anda öğrencilerin içinde bulundukları bu sistemin “Başarı Anahtarı” oldu.Ara vermeden sürdürdüğümüz ’’Daha nitelikli eğitim’’ arayışımızda Robert Kolej eğitimcileri bizlere eşlik etmekte.Eğitim tekniklerini geliştirmeye özen gösteren Saint Benoît Lisesi öğretmenleri, düzenli olarak konuyla ilgili formasyonlara katılıyorlar. Böylece yepyeni eğitici kaynaklar keşfediyor, çevrimiçi erişim ile bilgi aktarma yöntemleri üzerinde düşünüyor, eğitime destek araçlar hazırlıyorlar…
 
Tüm eğitim kadrosunun katıldığı formasyonlarda, öğretmenlerimiz, zümrelere göre ayrılmış gruplarda, o dersin gerektirdiği özel uygulamalar ve araçlar üzerinde düşünüyorlar.Son derece verimli formasyonlar !
 
Bu eğitici toplantılar, bizleri, Saint Benoît Lisesi’nin 1. “Dijital Bahar” etkinliğini düzenlemeye doğru yönlendiriyor. Şubat 2015’te birçok lisenin katılımıyla gerçekleşecek organizasyonda XXI. yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmış eğitim ortamları üzerinde düşünmeyi ve tartışmayı hedefliyoruz.
 

X