Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Dinamik Bir Etkinlik : Üniversitede “Tadımlık Dersler”

« Üniversiteye Doğru » projesi - Lise 2 - Bir üniversite öğrencisinin günlük yaşamına şahitlik etmek !

18 Mayıs 2017 Perşembe günü 9.30-14.00 saatleri arasında Lise 2. sınıflar üniversite hayatını görmek üzere Bilgi Üniversitesi'ne gittiler.

Öğrencilerimiz, üniversite öğrencisi olmanın provasını yaptılar. Deniz Hukukundan, stres yönetimine, ekonomideki paradokslardan, sensörlere, dünya üzerindeki karbonlardan, mimari özelliklere yönelik dersleri heyecan ve ilgi ile izlediler. Öğrencilerimiz “Üniversiteye Doğru” projemiz sayesinde Lise 2. sınıftan itibaren başarı yolunda ilerliyorlar. Tüm öğretim yılı boyunca, üniversite, bölümler, iş alanları hakkında onları bilgilendiriyor, sorularını yanıtlıyoruz.

Küçük gruplara ayrılan öğrencilerimiz Bilgi Üniversitesi’ndeki derslere katıldılar. Üniversite eğitimindeki gereklilikleri anlamak, bir üniversite öğrencisinin günlük yaşamına şahitlik etmek, yüksek öğrenimdeki işleyiş ve düzenlemeyle ilgili bilgi almak için öğrencilerimiz bir gün boyunca üniversite öğrencisi rolünü üstlendiler.

Bizleri konuk eden, Bilgi üniversitesi öğretim görevlilerine, bu çalışmanın mimarları Sayın Özge ALYU ve Sayın Umut MERT’e teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz diyor ki !

Mesleklerde okutulan dersleri dinleme ve deneyimleme şansımız oldu. Ekonomi dersinde verilen örnekler bir işletmecinin nasıl bir bakış açısına sahip olduğunu fark etmemi sağladı. İlgimi çekmediğini düşündüğüm bir meslek hakkında bile fikir sahibi olarak kararlarımı netleştirdim.
Yasemin

Seçeceğim derslere yönelik kararım çok değişti. Meslek seçimim ise belirli bir yola girdi. Etkinlik çok başarılı idi. Üniversite hayatına heveslendim. Derslerin ve hocaların nasıl olduğunu, nasıl tutum sergilediklerini gördüm. Bu etkinliklerin devamını bekliyorum.
Ayşe

“Yarını bugünden tasarlamaya devam ediyoruz.”

Saint Benoît Lisesi’ne özgü “Üniversiteye Doğru” projesini takip edin !

Her sene daha da çok geliştirilen, akademik ve mesleki açıdan rehberlik yapan geniş kapsamlı bir proje.

BURAYA tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Aydınlık bir geleceğe doğru yol alıyoruz !

X