Bretagne Saint Paul Lisesi’ne 14. Eğitim Gezisi : Bu Güzel Bölgeyi Ve Özelliklerini Keşfedin

Son üç çalışma grubu ile kültürel, turistik ve disiplinler arası çalışmalar

30.03.16 Çarşamba Çalışma grubu : Carnac bölgesi

Carnac gezimiz çok güzel geçti, liseye çok uzak değildi, otobüsle gittik. Carnac’ta yükseklikleri 2-4 metre arasında değişen birçok taş vardı, bunlar “les menhirs” denilen mezar taşlarıydı. Mezar taşları ve Carnac hakkında çok fazla efsane olduğunu öğrendik. Carnac ile ilgili en ilginç efsanenin “Korriganlar” olduğunu düşünüyoruz.
Gezi sonrasında, yabancı arkadaşlarımızın evine döndük.

Doruk, Arman, Onur, Mert, Cem, Berraksu, Garen.

31.03.16 Perşembe Çalışma grubu : Mont Saint Michel

Bugün büyük bir merak içerisinde Mont Saint Michel’e gittik. Vannes’dan Mont Saint Michel’e olan yolculuğumuz 3 saat sürdü. Güneşli, çok güzel bir gündü. UNESCO’nun koruması altında olan Mont Saint Michel gerçekten çok büyüktü. Manastıra varmak için çok yürüdük ve daha sonra bir çok basamak çıktık, manzara muhteşemdi. Oldukça fazla tarihi eser vardı. Mont Saint Michel’de en yüksek noktanın, en alçak noktanın ne demek olduğunu çok daha iyi öğrendik.

Elif, Demet, Irem, Güneş, Lara, Aşkın, Alara.

31.03­.16 Perşembe – 01.04.16 Cuma Çalışma grubu : Gösteriler, serbest zaman ve sportif etkinlikler

Mont Saint Michel’e yaptığımız olağanüstü ziyaretten sonra perşembe akşamı, tüm yabancı arkadaşlarımızla birlikte bir restorana gittik ve başkalarını da tanıyıp yeni dostluklar kurmak için karışık oturduk. Yemeğimizi bitirdikten sonra öğretmenler gitar çalıp şarkı söylediler. Herkes onlara eşlik etti. Daha sonra Türk dansları gösterisi yaptık. Çok sıcak bir ortam vardı. Ertesi gün, Vannes şehrinde iz bulma oyunu oynadık. Eserler ve tarihleri üzerine sorular vardı. Fotoğraf çekmemiz ve belge getirmemiz gerekiyordu. Şehirde koşmak biraz yorucuydu ama çok da eğlenceliydi. Öğleden sonra, eğitim projemizin devamı için yabancı arkadaşlarımızla çalışmaya gitmeden önce gruplarımızla etkinlikler yaptık. Birlikte çok güzel anlar yaşadık.

Yağmur, Bora, Zeynep, Deniz, Yasemin, Ece, Ayşe.

İki kültür arasındaki bağları ve dostlukları pekiştiren bu unutulmaz gezi için tüm Fransız arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.
Seneye 15. değişim programımızda görüşmek üzere.

X