Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

5.Fen Festivalimizde, Parfüme De Yer Verdik

Seluz parfüm fabrikasına ziyaret

1 Mart 2019 tarihinde, Lise 3 Fen öğrencileri, parfüm fabrikasını ziyaret etti.
Fen Festivali kapsamında düzenlenen ve öğrenciler tarafından çok beğenilen bu pedagojik gezinin hedefleri, parfüm fabrikasını gezerek farklı özütleme yöntemlerini keşfetmek ve parfüm koku maddeleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmekti...
Parfüm hazırlama işlemi, çiçek ve bitki toplama süreciyle başlıyor. Bu güzel kokuyu üzerimize püskürtmeden önce, parfüm birçok aşamadan geçiyor...

Seluz parfüm fabrikasına neden bir gezi düzenledik?

Okul gezisi demek, öğrencilere yeni bir yer keşfetme, yeni kişilerle tanışma fırsatı veren pedagojik bir girişim demek. Bu sayede, öğrenciler hem ziyaretçi hem de “öğrenen kişi”  olabiliyor. Ayrıca, bu tür gezilerle öğrencilere benzersiz bir öğrenme ortamı sağlanıyor.

Fen Festivalimiz kapsamında Seluz parfüm fabrikasına yapılan ziyaret, orijinal, özel ve sınıfta kullanılması zor olan bir materyal kullanarak öğrencilere etkileşimli bir öğrenme platformu oluşturma şansı sundu. Etkinlik, öğrencilerin Lise 4’te görecekleri organik kimyanın ön gereksinimleri ve duyu organlarını işleyen biyoloji dersinin resmi ders müfredatının hedeflerine de cevap veriyor.

Bu etkinlik, özellikle Lise 3 Fen öğrencilerine yapıldı ki, ilerde yapabilecekleri meslekler ile ilgili bilgi sahibi olabilsinler.

Seluz, parfüm sektörü için esans, aromatik kompozisyon, kozmetik ve deterjan ürün üreticisi ve ihracatçısı.

Öğrencilerimiz, parfüm dünyasında yer alan uygulamaları ve parfüm sektöründeki mühendislik mesleğini keşfetti

Öğrencilerimiz, kalite kontrol, üretim, uygulama, araştırma ve geliştirme birimlerini yakından tanıdı.
Ziyaret sırasında, öğrenciler,  GC/MS makinelerinden oluşan analiz laboratuvarlarını da görmüş oldu. Bu makineler, bir parfümün kompozisyonunun ideal karışımını elde etmek için, bir karışımın buharlaşabilen veya yarı buharlaşabilen farklı maddeleri ayırıp bunları nitelik ve miktar anlamında değerlendirmektedir.

Öğrencilerimiz, kimya sektöründeki bir mühendisin çalışmalarını da gözlemledi. Ayrıca, mühendislik mesleğinin parfüm alanında yaptığı işler ile ilgili bilgi veren mühendislerle de tanışma fırsatı buldular. Seluz, “profesyonel parfümör” olabilecek kişileri sürekli davet ederek uluslararası ayağını da geliştirmiş bir firma. Şirket, geleceğin parfümörlerini, koku alma becerilerini genişleten ve onlara bu konuda bilgi veren bir eğitime dahil ediyor. Şu anda, şirkette 6 profesyonel parfümör yer alıyor ve bu pafümörlerden biri ise Fransız. Bu da öğrencilerimizin Fransızca konuşmaları için güzel bir fırsat oldu.

Güzel kokuların öğrencilerimize eşlik ettiği  bir gün…

X