Yeni kayıtlar ve tanıtım günleri ile ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

8. Uluslararası Dijital Bahar

FLE-DNL ve Dijital Yenilik - Sunum Başvuruları Çağrısı

Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK); Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu (FIPF), Fransa Pedagojik Çalışmalar Merkezi (FEI-CIEP), Pedagojik Destek ve Araç Ağı (CANOPE), Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Ludovia Monde işbirliğiyle, 25 Şubat 2022 Cuma günü, İstanbul Fransız Sarayı’nda yüz yüze, 26 Şubat 2022 Cumartesi günü ise çevrimiçi olarak, 8.Uluslararası Dijital Bahar (UDB) etkinliğini düzenliyor.   

8. Uluslararası Dijital Bahar etkinliği, birçok ülkenin, 20 civarı iş ortağının ve Türkiye’deki Frankofon Okullara mensup genç lise öğrencilerimizin özel olarak ortaya koydukları dijital yeniliklerle, bir kez daha uluslararası boyutta düzenleniyor. Her sene olduğu gibi, bu yıl da, UDB; dijital eğitim dünyasından birçok profesyoneli, çeşitli üniversite, enstitü, lise ve ilkokullardan öğretmen ve öğrencileri, insan bilimleri üzerine, uluslararası, Frankofon bir araştırma dergisi olan  Synergies Turquie ‘de bir makale yayınlama olanağı sunarak, bir araya getiriyor. 

Bu yıl, 8.si düzenlenen UDB’nin, bu seneki teması ‘’FLE-DNL ve Dijital Yenilik’’.  Etkinlik boyunca; ‘’disiplinler arası eğitim’’, ‘’çevrimiçi öğrenim’’, ‘’hibrit sisteme geçiş’’, ‘’erasmus+’’, ‘’hekaton’’, ‘’yenilik’’, ‘’dijital dönüşüm’’, ‘’nörolinguistik’’ gibi birçok güncel konu hakkında sunumlar gerçekleşecek.

1. Frankofon Okullarından Öğrencilerin Parlak Yenilikleri Fransız Sarayı’nda  

YÜZ YÜZE

Bu senenin yeniliği, Türkiye’deki Frankofon okullardan öğrencilerin, 25 Şubat 2022 Cuma günü, öğleden sonra, Fransız Sarayı’nda, Frankofon Okullar topluluğunun üyeleri ve dijital eğitim firmalarının önünde, bir gösterim de içeren, 10 dakikalık Fransızca bir sunumla dijital bir yeniliği tanıtacak olmaları. Aynı zamanda özel olarak bu öğrencilere bir de stand tahsis edilecek. Etkinliğe katılan her takım, ödül olarak, tanıttıkları yeniliğe dair sektördeki bir firmadan, bu yenilikleri geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla bir geri bildirim  alacak. 

Öğleden sonra gerçekleşen, herkese açık bu etkinliğin ardından, akşam düzenlenecek kokteylin yanısıra (katılım davetiye ile) Fransız Sarayı’nın bahçelerinin sanal gerçeklikle, drone ile görüntülenmesinden oluşan bir gösteri de (gerekli izinlerin alınmasına bağlı) programda yer alacak.   

2. FLE-DNL ve Dijital Yenilik

ÇEVRİMİÇİ

26 Şubat Cumartesi günü boyunca, yenilikçi dijital deneyimler, ana ekseninde öğretici bir boyut ve paylaşma yer alan bir rekabet dinamiği içerisinde, katılımcılara sunulacaktır.

Konuşmacılar:

  • Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu Başkanı Cynthia Eid 
  • Uluslararası Fransa Pedagojik Çalışmalar Merkezi (eski CIEP) Program Sorumlusu ve Fransız Dili Departmanı, Uzmanlık ve Kalite Birimi yetkilisi Véronique Boisseaux;
  • Ludovia’nın Belçika, Fransa, Kanada ve Katar sorumlularıyla birlikte, Ludomag Yayın Yönetmeni ve Ludovia Monde Geliştirme Sorumlusu Eric Fourcaud;
  • Khan Academy TR Türkiye Direktörü, STFA Grubu Eğitim Vakfı Genel Müdürü, Okul Destek Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Alp Köksal;
  • Nörolinguistik yaklaşım eğitmenleri Olivier Massé ve Steve Mercier 
  • Erasmus+ Projesi ve Globe-reporters öğrencileriyle medya, bilgi-işlem ve Avrupa vatandaşlığı eğitimi alanında çalışan, Romanya, Fransa ve Belçika’dan gelen uzmanlar;
  • CANOPE’den (Pedagojik Destek ve Araç Ağı) uzmanlar; 
  • Sınıfta gerçekleşen deneylerin özetlerini sunmak için, Dijital eğitim alanındaki şirketler ve iş ortaklarımız.

3. Sunum Başvuruları

8.Uluslararası Dijital Bahar (UDB) Etkinliği sırasında, sınıfta gerçekleştirilebilecek bir dijital deneyim (Fransızca veya Türkçe) sunmak için doldurmanız gereken forma, aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: 3 Ocak 2022 tarihinden sonra sunum başvurusu kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu için Burayı Tıklayınız

Etkinlik programı ve genel katılımcı formu, 2022 şubat ayının başında yayınlanacaktır. 

Tanıtım videosu için BURAYI tıklayınız.

4. Geçmiş Etkinlikler

Yedinci Uluslararası Dijital Bahar etkinliğimize dair özet görüntülere ulaşmak için BURAYI tıklayınız.

Instagram : @sbcdrn  https://www.instagram.com/sbcdrn/ 

Twitter : @sbcdrn https://twitter.com/sbcdrn 

Facebook : @sbcdrn https://www.facebook.com/sbcdrn

X