Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

8. Uluslararası Dijital Bahar Nasıl Geçti?

Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK), Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu (FIPF), Uluslararası Fransa Pedagojik Çalışmalar Merkezi (FEI-CIEP), Pedagojik Destek ve Araç Ağı (CANOPE), Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Ludovia Monde işbirliğiyle, 25 Şubat 2022 Cuma günü, İstanbul Fransız Sarayı'nda yüz yüze, 26 Şubat 2022 Cumartesi günü ise çevrimiçi olarak 8. Uluslararası Dijital Bahar (UDB) etkinliğini düzenledi.  

Frankofon Okullardan Öğrencilerin, Fransız Sarayında Sundukları Parlak Yenilikler   

Bu senenin yeniliği, Türkiye’deki Frankofon okullardan öğrencilerin, 25 Şubat 2022 Cuma günü, öğleden sonra, Fransız Sarayı’nda, Frankofon Okullar topluluğunun üyeleri ve dijital eğitim firmalarının önünde, bir gösterim de içeren, 10 dakikalık Fransızca bir sunumla dijital bir yeniliği tanıtmalarıydı. 

İş ortaklarımız ve öğrencilerimiz için standlar tahsis edilmişti. Her ekip için ödül aynıydı; Öğrencileri, sundukları yeniliği geliştirmeye teşvik etmek amacıyla, sunumlarıyla ilgili olan sektörden bir firmadan yetkililerin vereceği bir mentörlük hizmeti. Bu düzenleme, École 42, French Tech İstanbul ve Garage Atlas işbirliğiyle gerçekleşti. 

Öğleden sonra gerçekleşen, Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarı Mme Lemasson’un da bulunduğu bu etkinliğin ardından, akşam düzenlenen ve Fransa İstanbul Başkonsolosu M.Gauvin’in de katıldığı kokteylin yanı sıra, Fransız Sarayı’nın bahçelerinin sanal gerçeklikle, drone ile görüntülenmesinden oluşan bir gösteri de, programda yer aldı. Etkinlik, Saint Benoît Lisesi’nin müzisyen öğrencilerinin sergilediği müzikal performanslarla sona erdi.   

Günümüz Koşullarına Tamamen Uyarlanmış Yenilikçi Bir Program  

26 Şubat Cumartesi günü boyunca, yenilikçi dijital deneyimler, ana ekseninde öğretici bir boyut ve paylaşma yer alan bir rekabet dinamiği içerisinde, katılımcılara sunuldu. 

 

Robotik ekibi projelerini anlatıyor: 

Konuşmacılar: 

  • BAU STEM Müdürü, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Prof, Dr, Sencer Çorlu,
  • Khan Academy TR Türkiye Direktörü, STFA Grubu Eğitim Vakfı Genel Müdürü, Okul Destek Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Alp Köksal;
  • Uluslararası Fransızca Öğretmenleri Federasyonu Başkanı Cynthia Eid
  • Uluslararası Franc Education Kalite Kontrol Sorumlusu Catherine Blons-Pierre,
  • CANOPE (Pedagojik Destek ve Araç Ağı) Uluslararası Temsilcisi Gaël Le Dréau,  
  • Ludovia’nın Belçika, Fransa, Kanada ve Katar sorumlularıyla birlikte, Ludomag Yayın Yönetmeni ve Ludovia Monde Geliştirme Sorumlusu Eric Fourcaud,
  • Kanada’dan Nörolinguistik yaklaşım eğitmenleri Olivier Massé ve Steeve Mercier, 
  • Erasmus+ Projesi ve Globe-reporters öğrencileriyle medya, bilgi-işlem ve Avrupa vatandaşlığı eğitimi alanında çalışan, Romanya, Fransa ve Belçika’dan gelen uzmanlar,
  • Sınıfta gerçekleşen deneylerin özetlerini sunmak için, Dijital eğitim alanındaki şirketler ve iş ortaklarımız. 

Bu konuşmaların bazıları video formatında olup, Padlet üzerinde mevcuttur: 

BURAYI TIKLAYINIZ

Fransızca program için BURAYI  tıklayınız.

Türkçe program için BURAYI tıklayınız. 

Sosyal Medya Hesaplarımızda Geçmiş Etkinlikler: 

Instagram : @sbcdrn  https://www.instagram.com/sbcdrn/ 

Twitter : @sbcdrn https://twitter.com/sbcdrn 

Facebook : @sbcdrn https://www.facebook.com/sbcdrn

 

 

X