27. Akbank Caz Festivali Saint Benoît Lisesi’nde !

Purple Is The Colour - 9 Kasım 2017

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri Akbank Caz Festivali, bu yıl 27. yaşını kutluyor. Geçmişten günümüze Cecil Taylor, Archie Shepp, McCoy Tyner, Pharoah Sanders, Jimmy Smith, Enrico Rava, John Scofield & Joe Lovano, Manu Katché, David Sanborn gibi caz dünyasının saygın isimlerini izleyici ile buluşturan Festival, bu sene de 3 - 19 Kasım 2017 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.

Bu sene Saint Benoît Lisesi Akbank Caz Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 9 Kasım 2017’de, Silüet Salonumuzda iki konser gerçekleşecek : Hakan Başar Quartet ve Purple is the Color.

Etkinlik detayı

● Hakan Başar Quartet / 19.00 – 19.40

Caz gitaristi Hakan Başar’ın 2004 doğumlu oğlu Hakan Başar (Jr.), 8 yaşında piyanoya başladı. Kısa bir süre Moskova Devlet Konservatuvarı’nda Mikhail Iskrov’la çalıştıktan sonra yabancı caz piyanistlerinin eğitim metodlarını derinliğine öğrendi ve Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Bill Evans, Kenny Barron ve Tommy Flanagan’ın bestelerini yorumlayarak kendisini piyanoda cazı geliştirdi. İlk konserini 10 yaşında, 5. Pera Müzik Festivali’nde veren Hakan Başar; Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan)’da dinletiler düzenledi. 2015 İstanbul Caz Festivali-Genç Caz Finalisti Başar, performansı sonrası birçok festivalden davetler aldı. Bugüne dek Ron Carter, Russell Malone, Donald Vega, Chick Corea, Eddie Gómez gibi isimlerle çalışma şansı bulan müzisyen, eğitimine Baki Duyarlar ile devam ediyor.

Hakan Başar : Piyano
Yunus Muti : Gitar
Yarkın Tuncer : Kontrbas
Berkan Tilavel : Davul

Hakan Başar Quartet hakkında daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

● Purple is the Color / 20.00 – 21.30

Purple is the Color, tatlı bir tesadüf sonucu bir araya gelen, Simon Raab, Štěpán Flagar, Martin Kocian ve Michał Wierzgoń tarafından 2015’te kuruldu. Grup üyelerinin okul ve kariyer yıllarının kesiştiği noktada, Avusturya Linz’de buluştukları bir jam session’da, zengin caz quartet geleneğini yansıtan bu projenin temeli atılıyor. Grup aynı zamanda pop ve halk müziği ögelerini kullanmaktan da çekinmiyor, bunları, klasik müzikten beslenen Avrupalı bir sound’un baskın olduğu, modern bir ses dünyasında birleştiriyor. Bu akşam dinleyeceğiniz müzik de, cüretkâr Amerikan doğaçlamaları ile özenle işlenmiş Avrupa bestelerinin en güzel harmanı olacak.

Simon Raab : Piyano
Štěpán Flagar : Saksafon
Martin Kocian : Kontrbas
Michał Wierzgoń : Davul

Purple is the Color hakkında daha fazla bilgi için BURAYA tıklayınız.

Bilet satışı

Etkinliğe katılmak için BURAYA tıklayınız

X