Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite Fuarı

Fransa, Kanada, İngiltere, Belçika, ABD, İsviçre...

Fransa, Kanada, İngiltere, Belçika, ABD, İsviçre...
Geleceğe emin bir adım atabilmek için seçenekleri tanımak gerekir !

Gelenekselleşmiş olan Saint Benoît Fransız Lisesi “Üniversite Tanıtım Fuarı” bu yıldan itibaren iki basamak olarak gerçekleşecek.Birinci basamak olan “Yurt dışı Üniversiteler Tanıtım Fuarı” 21 Ekim 2016 Cuma günü, 11.40 – 14.40 saatleri arasında gerçekleşecek. Lise 3 ve Lise 4 öğrencilerimize yönelik düzenlenecek olan bu etkinlik için çeşitli üniversitelerin temsilcileri okulumuza gelecek.Fransa, Kanada, Belçika, İsviçre gibi Fransızca eğitim veren ülkelerin temsilcileri ile İngiltere, ABD, İtalya, Hollanda gibi İngilizce ve farklı dillerde eğitim imkanı sunan ülke temsilcileri de öğrencilerimiz ile bir araya gelecek.Fuar, 5. ve 6. derslerde Lise 3. sınıf öğrencilerine ve 7. ve 8. derslerde de Lise 4. sınıf öğrencilerine açık olacak.
İkinci basamak olan “Yurt içi Üniversiteler Tanıtım Fuarı” ise daha ileri bir tarihte düzenlenecek olup, öğrencilerin yurt içindeki üniversiteler ile buluşmalarına olanak sağlayacak.

Türkiye’deki prestijli üniversitelerle buluşma ile ilgili detaylı bilgiyi ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Herkese güzel bir gelecek diliyoruz !

X