Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Yurt Dışında İngilizce Eğitimi

İngilizce bilmek ilerleme yolunda fırsatlar sunar...

Yurt dışında ara tatil ve yaz tatilini geçirmek Saint Benoît öğrencileri için çok faydalı deneyimlerden biridir. Hepimiz İngilizce becerilerinin gerekli olduğu gerçeğinin farkındayız.
Yurtdışına giden öğrencilerimiz yabancı bir ülkede zaman geçirerek, o ülkenin kültürünü tanıma, dilini konuşma şansına sahip olurlar. Yabancı bir ülkede dil eğitimi almak, öğrencilerimizin sadece bir yabancı dil öğrenmelerine değil, o dilin konuşulduğu ortamda kalarak dilde akıcılık kazanmalarına da yardımcı olur. Yurtdışında yabancı dil eğitimi hem dili öğrenmelerini hızlandırır, hem de bakış açılarının genişlemesine yardımcı olur.

Çocuklarımız tatillerini neden yurtdışında geçirmeli?

1. Yeni bir kültürü deneyimlemek

Öğrencilerimiz, yurtdışında oldukları zaman, günlük yaşama birebir katılma, başka bir kültürün içinde yaşama ve yeni farkındalıklara ulaşma şansına sahip olurlar. Bu onlara bir ders kitabında aktarılması zor olabilecek ayrıntıları gözlemleme fırsatı verir. Gençler için yeni bir yerde olmak bazen çok zor olabilir ama bu zorluk onların çeşitli problemler karşısında çözümler üretmesini sağlar.

2. İkinci dil becerilerinin geliştirilmesi

Anadilini konuşan topluluklarla çevrili olmak öğrencilere o dile hakimiyet ve akıcılık kazandırır. Anadilin konuşulduğu ülkeye yapılacak bir gezide, ders kitaplarında rastlanmayan deyimler ve yerel konuşmalar rahatça duyulur ve anlaşılır.

3. Kültürler arası iletişim kurmanın öğrenilmesi

Günümüzün giderek küreselleşen dünyasında, kültürler arasında iletişim kurmak için gerekli becerilere sahip olmak önemlidir ve bu farklı bir dili anlamanın ötesinde bir anlayış gerektirmektedir. Yerel halk ile etkileşim yoluyla, öğrencilerimiz farklı kültürler ve anlayışlara dair bir farkındalık geliştirebilir.

4. Dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinmek

Yurtdışında zaman geçirmenin en büyük faydalarından bir de farklı kültür ve ülkelerden insanlarla kurulan, kimi zaman ömür boyu sürebilecek dostluklara fırsat oluşturmasıdır. İşte bu yurtdışı programları öğrencilerimizin farklı kültürlerden arkadaşlıklar kurmasına olanak tanır.

5. Dünya vatandaşlığı için İngilizce’nin geliştirilmesi

Tüm dünyadan yüksek bir katılımın olduğu Model Birleşmiş Milletler (MUN), öğrencileri uluslararası müzakerelere hazırlayan ve iletişim becerilerini geliştiren bir Birleşmiş Milletler simülasyonudur.

Son söz…

Öğrenciler kendi ülkelerinin dünya üzerindeki yerini, diğer bir kültürün bakış açısından görüp bunu kendi kültürlerine yansıtırlar. Diğer ülkelerin geleneklerini öğrenirken kendi kültürlerinin önemini ve bunu nasıl canlı tutacaklarını paylaşarak öğrenirler. Yurtdışında bir ailenin yanında kalmak, yabancı arkadaşlar edinmek, yabancı bir okulda okumak çocuğunuzun bugünün sosyal, politik ve ekonomik meseleleri kavramasına yardımcı olacak en iyi yoldur.

X