Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

“YKS Sistemi” Konferansı

"Üniversiteye Doğru" Projesi - Lise 4

Lise 4. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz için, bu sene en çok merak edilen konulardan bir olan "YKS Sistemi" hakkında çevrim içi bir toplantı düzenlendi. Eğitim Danışmanı Özge ALYU'nun konuşmacı olarak katıldığı bu toplantıda, gerek sistemin teknik detayları, gerekse öğrencilerimiz için kolaylık yaratacak ipuçları onlara aktarıldı.

YKS İle İlgili Detaylar…

14  Ekim 2022 Cuma günü, Google Meet üzerinden düzenlediğimiz konferansta Eğitim Danışmanı Özge ALYU’yu ağırladık. Çevrim içi olarak düzenlenen oturumu, Lise 4. sınıf öğrencilerimiz sınıflarında öğretmenler ile birlikte takip ederken, velilerimiz de evlerinden veya iş yerlerinden izleme fırsatı buldular.

Özge Alyu konferansta, önce Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin teknik detaylarını anlattı. Birinci basamak olarak bilinen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve ikinci basamak olarak bilinen Alan Yeterlilik Testi (AYT)’nin içerikleri, süreleri ve puan hesaplamaları üzerine bir sunum yaptı. Tüm öğrencilerin sorumlu olduğu TYT ile birlikte; Fen alanından tercih yapmak için Fen Bilimleri ve Matematik, Eşit Ağırlık alanından tercih yapmak için Edebiyat-Coğrafya ve Matematik, Sosyal alandan tercih yapmak için Edebiyat-Coğrafya ve Sosyal Bilimler, Yabancı Dil alanından tercih yapmak için de 5 farklı dilden birini seçerek girilebilen Yabancı Dil Testi (YDT)nin cevaplanması gerektiğini hatırlattı.

Yurtdışında Okuyacak Olanlar için İpuçları…

Konuğumuz,  yurtdışında okumayı planlayan adaylar için de önemli hatırlatmalarda bulundu. Onların da mutlaka YKS’ye başvurmalarını öneren konuğumuz, diploma denkliği alabilmeleri için ve Türkiye’ye dönme durumları olması halinde istedikleri bir üniversiteye yatay geçiş yapabilmeleri için YKS’ye girmiş olmalarının gerekli olduğunu vurguladı.

Özge Alyu’nun oturum sırasında sunduğu bilgilere ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

X