Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Yarışma : “kıSa Bir film” !

Gençler yaratıcılıklarını konuşturuyorlar...

Saint Benoît Fransız Lisesi, Kısa Film ve Senaryo Kulübü, İstanbul’un tüm liselerini 7. sanatın büyülü dünyasında kısa bir serüvene davet ediyor.

Saint Benoît Fransız Lisesi olarak İstanbul’daki tüm liselerin katılımına açık olacak bir kısa film yarışması düzenliyoruz : “kıSa Bir film”Kısaca anlatabilmek sanıldığı kadar kolay değil ! “Kısa Film” her ne kadar izlenirken “kısa !” görünse de yapım aşaması hayli uzun ve emek isteyen, her biri aynı anda senaryo, yönetmenlik, oyunculuk, kurgu, müzik gibi pek çok alanın doğru biçimde harmanlanmasını gerektiren yoğun bir sanat biçimi.Yarışmamızı, bu konuda istekli ve yetenekli gençleri buluşturup tanıştırmak ve birbirlerinden ilham almalarını sağlamak amacıyla kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon türlerinde konu sınırlaması olmadan düzenliyoruz. Böylece gençlerin sorunlarını, mutluluklarını, umutlarını, hayallerini; kısacası kendi dünyalarını anlatmakta sinemayı bir yol olarak geliştirebilmelerine yardımcı olmayı umuyoruz.

Eserlerin değerlendirilmesinde; alanında uzman, birbirinden değerli jüri üyelerimiz bize yardımcı olacaklar. Her birine şimdiden çok teşekkür ederiz.

Jüri :

- Ayfer TUNÇ : Roman yazarı ve senarist
- Muammer BOZKURT : Yıldız Tek. Ünv. Sanat ve Tasarım Fak. Öğretim Üyesi
- Emrah KAMAN : Oyuncu ve senarist
- Murat KAMAN : Senarist
- Hakkı Yazıcı : Yapımcı


28 Nisan 2017 tarihine kadar mutluluklarını, umutlarını, hayallerini “kısacası” kendi dünyalarını anlatmakta sinemayı bir yol olarak seçen gençleri yarışmamıza bekliyoruz !

Ödül töreni 10 Mayıs 2017 Çarşamba akşamı saat 18.30’da Özel Saint Benoît Fransız Lisesi’nde yapılacaktır.

Herkese iyi seyirler !…

X