Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Türkiye’nin Kültürel Zenginliklerinin Paylaşımı

22 Mart 2013

22 Mart 2013 tarihinde Okulumuz 11 sınıf öğrencilerinin aktif çalışmalarıyla gerçekleştirilen etkinliğin amacı ; Türkiye’nin üç farklı bölgesinin kültürel zenginliklerinin tanıtımının yapılarak okul öğrencileriyle paylaşmak ve Ege Denizi’nin karşısında yer alan iki kardeş ülke Türkiye ve Yunanistan arasında sevgi ve kardeşlik duygularını pekiştirmektir.Yapılan etkinlikte :

  • Yurdumuzun Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Ege Bölgelerinin kültürel zenginlikleri incelenmiş,
  • Tüm okul öğrencileri ve komşu ülkemiz Yunanistan’dan gelen kardeşlerimizin katılımıyla dünyanın ortak dili olan müzik ve folklor konusunda iki dost ülke arasında ortak paylaşımlarda bulunulmuş,
  • Etkinlikte Türkiye’nin üç farklı bölgesinin yemekleri, yöresel kıyafetleri, müzikleri ve bölgelerin yaşam tarzını yansıtan maket evleriyle, bu evlerde kullanılan birtakım yöresel objeler tanıtılmış,
  • Okulumuz Halk oyunları ekibinin bölgelerimize, Yunanistandan gelen kardeşlerimizin ise ülkelerine ait folklor gösterisinden sonra etkinlik sona ermiştir.

Kültürel zenginliklerin paylaşımı sevgi ve kardeşlik duygularını, bu duygular ise Dünya barışının temellerini oluşturur.

X