Tiyatro Gösterisi : Zuhal Olcay ile “Aşk Halleri”

Zuhal Olcay, 8 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesinde ! Yönetmen : Işıl Kasapoğlu

En son 2009 yılında tiyatro sahnesine çıkan Zuhal Olcay, “Aşk Halleri” ile yeniden tiyatro seyircisiyle buluşuyor.
Oyun ayrıca, Burak Sergen ile Zuhal Olcay’ı tiyatro sahnesinde ilk kez buluşturuyor.
Maria Goos’un “Aşk Halleri”nde bir kadın-erkek, karşı cinslerden iki meslektaş, eski iki arkadaş ve eski iki sevgili olarak Richard ve Liz üzerinden kurduğu bu dünya, ilişkilere, geride bırakılanlara, özlemeye, vazgeçmeye ve geri dönmeye dair bir sorgulama.

13 Aralık Çarşamba günü
19.30
Silüet Salonu
Giriş : Lüleci Hendek Caddesi

REZERVASYONLAR BİTMİŞTİR

_______

Liz ve Richard konservatuarı beraber okudular, beraber bitirdiler. Okul hayatları boyunca iyi bir ikili oldular ve birlikte sahneye çıktıkları mezuniyet oyunlarının ardından da tam 20 yıl beraber sahne aldılar. Sonra Liz, her şeyi geride bırakıp Güney Fransa’ya yerleşti; sahnelerden uzak, sakin bir yaşam sürmeyi tercih etti. Liz’in gidişinin üzerinden 10 yıl geçti. Şimdi Richard, Liz ile 30 yıl önce oynadıkları mezuniyet oyunlarını tekrar sahneye koymaya hazırlanıyor. Fakat hâlâ bu oyunda kendisine eşlik edecek doğru kişiyi bulamadı. Son şansını deniyor ve Liz’i, 30 yıl önce kariyerlerini başlatan bu oyunu tekrar beraber oynamaya davet ediyor.

Beraber geçirdikleri 20 yıl boyunca çok kısa da olsa fırtınalı bir beraberlik yaşayan ikili, yeniden bir araya geldiğinde eski anıları ve çoktan gömdüklerini sandıkları duyguları canlanıyor. Hâl böyle olunca ortalığa, yanıtlanması gereken birçok soru saçılıyor: Birbirimizi neden acımasızca eleştiririz ? Bunu nasıl hak ederiz? Bunu diğerine nasıl yapabiliriz ? Beraber büyürken yollar nerede ayrılıverir ? Peki, hangisini söyleyebilmek daha iyidir; “Yıllar seni çok değiştirmiş” mi, yoksa “yıllar seni hiç değiştirmemiş” mi ?

Yönetmen : Işıl Kasapoğlu

Facebook/askhalleri
Instagram@askhalleriofficial

 

X