Yeni kayıtlar ve tanıtım günleri ile ilgili bilgi almak için 0533 810 57 81 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Spor, kültür ve sanat

"Öğrenciler Başrolde!"

Saint Benoît’da mutlu, dengeli, sorumlu, başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için de öğrencilerimizin çok boyutlu yetişmesini amaçlayan bütünsel eğitim projemizi uyguluyoruz. 
Bütünsel eğitimin önemli bir boyutu da, spor, sanat ve sosyal faaliyetlerden oluşuyor. Bu faaliyetleri, öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığına, esenliğine katkı sağlama, ahlaki gelişimlerini tamamlama, sorumluluk duygularını ve bilişsel yeteneklerini de geliştirme perspektifiyle düzenliyoruz.  

 

Öğrencilerimize, Saint Benoît’daki eğitim süreçleri boyunca, kendi potansiyellerini keşfedecekleri, yaratıcılıklarını geliştirecekleri, kültürel birikimlerini artıracakları sosyal faaliyetleri gerçekleştirebilecekleri geniş imkanlar sunuyoruz. 

Okul bünyesindeki 4 farklı bahçe, 2 spor salonu, 1 eskrim salonuyla flag football’dan voleybola çeşitli spor aktiviteleriyle, öğrencilerimizin hayatına sporun kalıcı bir şekilde yerleşmesini, bedenleriyle ilişki kurmalarını, sağlıklı yaşam olgusunu içselleştirmelerini hedefliyoruz.

Çeşitli yarışmalara, turnuvalara katılarak hem sporcu kimliklerini geliştirmeyi hem de takım ruhunu, grup çalışmasını, beraberce emek harcamayı, birbirine destek olmayı, aidiyet hissini yaşamalarını amaçlıyoruz.   

Sanat, hayatın ana damarlarından biri… Bu ilkeyi hiç unutmayan okulumuzda iki ayrı etkinlik salonunda – La Galerie  ve  Silüet – sergiler, konserler düzenliyor ya da profesyonel ve amatör sanatçıların çalışmalarına, tiyatro oyunlarına, dans gösterilerine, festivallere, bienallere ev sahipliği yapıyoruz. Bir çok yerli ve yabancı ünlü sanatçıyı ağırlıyoruz. Böylece öğrencilerle konuk sanatçılar beraber çalışıp üretebiliyor, birbirlerine ilham verebiliyor, ortak eserlere imza atabiliyorlar.

Öğrencilerimizi sahneye koymak, hayata geçirmek istediği her tür sanatsal proje için de destekliyor, bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. 

Öğrencilerimiz Saint Benoît’yı tercih ederek hayallerinin alkışlanacağı, her zaman başrolde olacakları bir hayatı da tercih ediyorlar. 

 

X