Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Söyleşi : Farklı Kuşaklarla İletişim

Konuşmacı : İrem Rona İnan, Psikolog

İletişim anlaşmacı ve uzlaşmacı tutumun tek yolu !
Aynı zamanda değişen nesiller söz konusu olduğunda hepimizin biraz zorlandığı bir konu !
Bu konuda gençlere ve yetişkinlere yönelik gelişim ve performans danışmanlığı çalışmalarıyla tanınan Sn. İrem Rona İnan, velilerimizle söyleşmek üzere lisemizin davetlisi.

’’Ne istediğini soruyoruz ama bilmiyor.
Empati gösteriyoruz ama tam ulaşamıyoruz.
Çocuklarımızla kuşak farklılığı olmaması gerekir ama kimi zaman çatışıyoruz.
Onun iyiliğini istiyoruz ama yanlış anlıyor.
Bir şey söyleyince, ya savunmaya geçiyor, ya saldırgan konuşuyor ya da içine kapanıyor, sohbet etmekte zorlanıyoruz…’’

Bu sözleri çoğaltabiliriz, bunlar çocuklarımızla ilgili içseslerimiz. Kimi zaman doğal olarak kaygılanıyoruz. Seçilen kelimeler, yaklaşım biçimi ilişkileri etkiliyor ve kendimizi huzursuz bir ortam içinde bulabiliyoruz, ya çatışma içine giriyoruz ya da her birimiz kendi köşemize çekiliyoruz. Oysa farklı yaklaşımlar ve seçilen uygun kelimeler iletişimi kuvvetlendiriyor ve ilişkileri yakınlaştırıyor.
Bu söyleşide farklı kuşakları anlayarak, kelimelerde yapacağımız küçük değişikliklerle, hayatımızı kolaylaştıran, iletişimde ve ilişkilerimizde sağlayabileceğimiz büyük adımlara yönelik ipuçları veriliyor.


İrem RONA İNAN
TED Ankara Koleji’ni bitirdi ve Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi – Çapa’da bir yıl staj yaptı.
Psikolog ve yönetici olarak, 20 yıl farklı sektörde iletişim stratejisi ve pazarlama konularında çalıştı. Son 10 yıldır gençlere ve yetişkinlere yönelik gelişim ve performans danışmanlığı yapmaktadır.
Öğrencilerin potansiyellerini keşfetmeleri, belirledikleri başarı hedeflerine ulaşmaları için, Motivasyon, Hedef/Planlama, Konsantrasyon, Kaygılarla Baş Etme, Alışkanlıklar, Yaratıcılık konularında beceri geliştirmelerine yönelik kişisel danışmanlık vermekte. Gelişimi destekleyici Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, Mind Mapping gibi araçları da danışmanlığında kullanmaktadır.

___

11 Ekim Salı

18.30-19.30

Gösteri Salonu

Hepiniz lisemizdeki söyleşiye davetlisiniz !

X