Hazırlık Sınıfları kontenjanımız dolmuştur. 21 Ağustos tarihinde başlayacak Nakil Döneminde kontenjan açılması durumunda sitemizden duyuru yapılacaktır. Bilgi için 0533 810 57 81 numaralı telefondan Suzi Hanım ile konuşabilirsiniz.

Saint Benoît’da Spor

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, yıllar önce Türk Gençliği’ne emanet ettiği Cumhuriyetimizin korumak ve kollamak adına söylemiş olduğu şu söz, cumhuriyetin 100.yılını kutladığımız günümüzde anlam bakımından daha da önem kazanıyor: “Cumhuriyet, ilmen, fikren, bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister” sözüne istinaden gerçekten bedenen ve ruhen sağlıklı nesiller yetiştirebiliyor muyuz?

Ülkemizde çocukların okula başladığı andan hayata atıldıkları güne kadar karşı karşıya kaldıkları, sınav yükü ve akademik başarı kaygısı içinde sağlıklı bir nesil yetiştirmek hiç de kolay değil. Okulumuzda, sporun mücadeleci yapısı sayesinde başarıyı, kendine güvenmeyi, sorumluluk duygusunu, fair-play ilkeleri doğrultusunda takım ruhunu oluşturmayı hedefleyerek sağlıklı nesiller yetiştirme yolunda ilerliyor; öğrencilerimizin akademik başarısı yanında spor etkinliklerinde de başarılı olmalarını hedefliyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da aldığımız başarılı sonuçlar hedefimize büyük oranda ulaştığının göstergesi.

Takım Çalışmaları ve Bireysel Çalışmalar:

Okulumuz, geniş alanlarına yayılan 4 farklı bahçe, 2 spor salonu, 1 eskrim salonu ile öğrencilerimize birçok olanak sağlıyor. Atletizm, basketbol, dans, eskrim, futbol, flag football, halk dansları, masa tenisi, voleybol branşlarında takım çalışmaları yapılıyor. Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında yaptığı yüzme, okçuluk, binicilik, buz pateni, kürek, yelken, tenis, ritmik jimnastik gibi birçok sportif aktiviteleri  destekleyerek; resmi ve özel ferdi yarışmalara, turnuvalara katılarak hem sporcu kimliklerini geliştirmeyi hem de takım ruhunu, grup çalışmasını, beraberce emek harcamayı, birbirine destek olmayı, aidiyet duygusunu yaşamalarını amaçlıyoruz. 

Okul İçi ve Okul Dışındaki Turnuvalar ve Takımlarımızın Başarıları: 

Okul içinde her öğrencinin istediği branşlarda okul sonrası çalışmalara katılması mümkün. Sınıflar ve seviyeler arası turnuvalar  öğrencilerimizin motivasyonunu artırıyor. Her yıl gerçekleşen, Hazırlık-9.sınıf Yakan Top turnuvası, 11 ve 12. sınıflarda voleybol ve 12.sınıflarda öğrencilerin organize ettiği, kuralların ortak bir çalışmayla belirlendiği futbol turnuvaları, okul genelinde (öğretmen,personel, idari kadronun da katıldığı) masa tenisi kulübü ile işbirliği içinde masa tenisi turnuvaları öğrencilerimizden büyük ilgi görüyor. Ayrıca öğle aralarında görevli öğrencilerin de desteğiyle öğrencilerimizin zevkle katıldığı sportif etkinlikler organize ettik. 

Okul dışında ise GSİM nin düzenlediği takım ve ferdi müsabalara katıldık. İl çapında yüzme erkek takımımız İstanbul 5. si oldu ve Çorum’da yapılan Türkiye Grup finallerine katıldı. Grup 2. si olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde etti ve Türkiye 10.su olarak sezonu tamamladı. Okçuluk İl Birinciliğinde öğrencimiz İstanbul 1.si oldu ve Türkiye Şampiyonasında büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Şampiyonu oldu, yine il yarışmasında satranç takımımız 10. olmuştur. Eskrimde  EPE branşında istanbul 5.si olarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandık. Yelkende istanbul 4.sü olan öğrencimiz Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Kürek erkek takımımız Türkiye 4.sü olmuştur. 

Beyoğlu İlçe Turnuvalarında; masa tenisi branşında kız ve erkek takımlarımız ilçe 1.si oldu, Badminton erkek takımımız ilçe 2.si, erkek basketbol takımımız 1. kız basketbol takımımız 3. oldu, satranç takımımız ilçe 2.si oldu, atletizm erkek takımımız  ilçe 1.si, kız ve erkek voleybol takımlarımız ilçe 1.si oldu. Ve özel turnuvalar:  Saint Joseph Lisesinin düzenlediği ”Sport en Fête”e tüm branşlarda katılım sağladık. Bu müsabakalarda basketbol erkek takımımız 1.,erkek futbol takımımız 2., kız basketbol takımımız 4., kız voleybol takımımız 4., erkek voleybol takımımız 4. oldu, satranç takımı 1., kız masa tenisi takımımız 3. oldu.

Spor ve Sosyal Sorumluluk: 

Okul dışında 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla İstanbul Yarı Maratonunda Spastik Çocuklar Derneği  için koştuk ve rekor bir bağış topladık. Sporun sosyal sorumluluktaki önemini, dayanışmanın mutluluğunu hep birlikte  yaşadık.

Yurt dışında yıllardır okulumuzu temsil eden halk oyunları ekibimiz bu yıl da Mayıs ayında İtalya San Remo’da yapılan Halk Dansları Festivaline 37 kişilik kız ve erkeklerden oluşan bir ekiple katılım sağladı. Festivalde öğrencilerimiz okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

Yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılının ardından şimdi tatil zamanı…Tüm sporcularımızı başarılı çalışmaları için tebrik ediyoruz. Gelecek dönemde birlikte, omuz omuza, dostluk- kardeşlik-dayanışma ilkesiyle daha da büyük başarılara imza atmak dileğiyle… 

 

X