“Saint Benoît’da Küçük Paris”: Gösteri ve Oscar Ödülleri Zamanı !

Öğrenmenin ve keyfin bir arada olduğu pedagojik bir proje

"Saint Benoît’da Küçük Paris" Frankofoni Festivali’nin vazgeçilmez bir projesi haline geldi ! 
Hazırlık sınıfı öğrencileri her sene mart ayında, Fransızca öğrenmenin ve eğlencenin bir arada olduğu bu etkinliğe büyük bir coşkuyla katılıyorlar. 
Paris dekoru ile velilerine Fransızların günlük hayatından eğlenceli skeçler sunuyorlar ve ardından "Küçük Paris Oscar Ödül Törenine" katılıyorlar !

“Saint Benoît’da Küçük Paris” – Fransızca etkinlikler : Simülasyon

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz bir hafta boyunca lise bahçesine kurulan, 9 butiğin yer aldığı bir Paris sokağındaydılar : “Le paradis” parfümeri, “Nostalchic” ikinci el mağazası, “Paris Pêche” balıkçısı … Öğrenciler Fransız tipi bir sokak kurarken tamamen hayal güçlerini kullandılar. 
Skeçlerini sunmadan önce birçok pedagojik aşamadan geçildi : Resmi belgeleri okuma, hayali bir kimlik oluşturma, Paris’teki günlük hayata dair sahneler yazma,…
İki gün boyunca oyuncu-öğrencilerimiz skeçlerini sunmak üzere velilerini okula davet ettiler !
Kalabalık bir izleyici grubu karşısında hazırlık sınıfı öğrencileri Fransızca öğretmenlerinin yardımıyla haftalardır yaptıkları çalışmaları sunmaktan büyük keyif aldılar. 
Veliler de onların bu coşkusu karşısında tüm içtenlikleriyle güldüler.
Eğlenerek öğrenmek ne büyük bir mutluluk !

Küçük Paris Oscar Ödül Töreni

Gösterilerin ardından, sıra hazırlık sınıfı öğrencilerinin sabırsızlıkla bekledikleri “Küçük Paris Oscar Ödül Törenine” geldi !
Tören sırasında kalpler tüm hızıyla çarpıyordu… Kimler ödül alacaktı ?
Ünlü sinema oyuncularına yakışır bir ortam vardı… Açıklanan her ödülde salonda büyük bir sevinç yaşanıyordu !

Ödüllerini alan öğrenciler oyuncu, yönetmen, figüran, dekoratör, kostüm tasarımcısı gibi görevler üstlenmiş oldukları, Fransızca öğretmen kadrosunun ve öğrencilerin aylardır hazırlık yaptıkları bu projeye katılmaktan büyük bir gurur duyuyorlardı.

Herkesi tebrik ediyoruz, seneye görüşmek üzere !

X