Saint Benoît Lisesi Kız Basketbol Takımı 3.Kez Beyoğlu İlçe Şampiyonu

Ard Arda Üç Sene Şampiyonluk ! Bravo! Bravo! Bravo!

Saint Benoît Lisesi Kız Basketbol Takımı Beyoğlu ilçe müsabakalarında elde ettiği üstün başarı ile art arda 3. kez Beyoğlu İlçe Şampiyonu oldu.
Herkesin takdirini kazanan dikkat çekici bir performans.
Her yıl yepyeni yetenekleri ortaya çıkararak kendisini yenileyen basketbol takımımızdan süregelen, olağanüstü bir başarı!

Eğitim Projemizde  Bedensel ve Sportif Boyut Önemli Bir Yer Tutuyor

235 yıllık bir eğitim geleneğini sürdüren Saint Benoît Lisesinin, bireyin gelişimini beş ayrı boyutta ele alan “Bütünsel Eğitim” Projesi kapsamında, gelişim çağındaki genç öğrencilerinin bedensel gelişimine de büyük önem veren bir eğitim anlayışı vardır. Bu sebepten, öğrencilerimize hazırlık sınıfından itibaren, okulumuzda bulunan, sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesine ayrılmış birçok alandan da faydalanarak, düzenli ve bağımsız bir sporla uğraşarak, gelişimlerini  sağlamaları ve dengeli bir yaşam sürmeleri amacıyla birçok olanak sunmaktayız.

Tıpkı kültür ve sanat gibi, spor da eğitim projemizin öncelikleri arasındadır. Öğrencilerimiz de bu önceliğimizin bilincindedirler ve bu bilinç onları motive ederek başarıya ulaştırmaktadır.

Basketbol: Rekabet ve Başarma Arzusu

Basketbolun en belirgin özellikleri olan rekabet ve başarma arzusu, öğrencilerimizin bu spor dalına olan ilgisini güçlendiriyor ve müsabakalara birçok farklı okuldan öğrencilerin katılmasını sağlıyor. Rekabetin üst seviyede yaşanmasının verdiği heyecan, gerek öğrencilerde gerekse maça gelen seyircilerin ilgi ve coşkusunda gözlenmekte. Bu noktada Beyoğlu ilçe maçları, öğrencilerimizin çok güzel ve önemli bir tecrübe yaşamalarını ve kendilerine karşı güven kazanmalarını sağlıyor.

Sporcularımız maça hazırlık sürecinde kendilerine ve takım arkadaşlarına duydukları güven sayesinde, kazanacaklarına her zaman inandılar. Oyun disiplini, Fair Play Kurallarına duydukları saygı ve bağlılık, antrenmanlardaki sıkı ve düzenli çalışmaları, onları bu zor ve uzun süreçte başarıya götüren en önemli nedenler oldu.

ÜÇÜNCÜ Defa Şampiyonluk! Öğrencilerimizden Olağanüstü Bir Performans…

Basketbol bir takım oyunudur. Bu bilinç ile kendi içinde güçlü bir dayanışma oluşturan takımımız artık Büyük İstanbul Turnuvası aşamasında. Saint Benoît Lisesini başarı ile temsil etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşayan sporcularımız, bu üstün başarılarının ardından il maçlarına da aynı tempo ile hazırlanmaya devam ediyorlar.

Biz de Saint Benoît Fransız Lisesi olarak spor geleneğimizi onurlandıran takımımızı kutluyor ve üstün başarılarının devamını diliyoruz.

X